En Güvenilir Bitcoin ve Kripto Cüzdanları

Bitcoin, 2009’daki ilk çıkışından bu yana finansal alanda devrim yarattı. En büyük dijital para, finans dünyasında yeni olasılıkların kilidini açmaya devam ettiği için son yıllarda talep gören bir varlık oldu. Oynaklığı ve acı-tatlı yolculuğuna bakılmaksızın, Bitcoin değer kazanmaya devam ediyor ve burada kalıcı bir varlık olarak yerini sağlamlaştırıyor. Birçok yeni yatırımcının, Bitcoin’in sunduğu sayısız avantajlardan bazılarını elde etme umuduyla, gemiye atlıyor.

Ancak Bitcoin’in yolculuğundan Bitcoin cüzdanları olmadan söz edilemez. Bitcoin cüzdanları, yatırımcıların dijital varlıklarını saklamanın yanı sıra Bitcoin’i depolamak için güvenli bir ortam sağlayarak Bitcoin ile yatırımcıları birbirine bağlayan bir köprü görevi görüyor. Bir Bitcoin cüzdanı, Bitcoin’inizi veya dijital varlığınızı saklar ve Bitcoin’inizi kullanırken işlemlerinizi doğrular. Bir Bitcoin cüzdanı ayrıca, alışveriş yaparken veya dijital para biriminizi başka bir para birimiyle değiştirirken işlemleri doğrulamak için kullanılan özel bir anahtar gibi kişisel bilgileri de tutar.

Kripto alanında her cüzdanla birlikte, her biri dijital paralarını depolamak isteyen yatırımcılar için mükemmel bir seçim olduğunu iddia eden birçok Bitcoin cüzdanı vardır. Bitcoin cüzdanları, güvenlik, daha fazla kripto para birimi saklama yeteneği, ticaret seçenekleri ve daha pek çok özellik açısından birçok yönden farklılık gösterebilir.

Coinbase Kripto Cüzdanı

Haziran 2012’de Brian Armstrong ve Fred Ehrsam tarafından kurulan Coinbase, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük ve eski kripto para borsalarından biridir. Coinbase, yıllar boyunca ek hizmetler eklemeden önce müşterilere doğrudan Bitcoin satarak sektöre giriş yaptı. Coinbase lisanslıdır, tamamen düzenlemeye tabidir ve kripto para yatırımı, gelişmiş bir ticaret platformu, kurumlar için saklama hesapları, perakende yatırımcılar için dijital bir cüzdan dahil olmak üzere geniş bir ürün veya hizmet yelpazesi sunar.

Alım satım ve işlem ücretleri, ödeme yöntemine, kripto para birimi türüne, işlem boyutuna ve platforma bağlı olarak %0,5 ile %4,5 arasında değişir. Diğer ücretler geçerli olabilir. Cüzdanın minimum ticaret gereksinimi sadece 2$’dır.

Coinbase Kripto Cüzdanının Artıları

 1. Coinbase, banka havalesi (ABD’de ACH ve AB’de SEPA) Kredi kartları, banka kartları, Kripto para yatırma ve PayPal ile çekme dahil olmak üzere birçok ödeme yöntemini kabul etmektedir. Cüzdan ayrıca Bitcoin, XRP, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, Chainlink ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli altcoinler dahil birçok dijital parayı da destekliyor.
 2. Coinbase, platformunda çevrimiçi olarak tuttuğu tüm kripto para birimlerinin sigortalı olduğunu belirtiyor. Kripto borsası, müşteri fonlarının %2’sinden daha azını çevrimiçi tutuyor ve geri kalanı, herhangi bir siber saldırıdan korumak için çevrimdışı soğuk depoda saklanıyor.
 3. Coinbase, tartışmasız dünyadaki en büyük iki işletim sistemi olan hem iOS hem de Android için bir mobil uygulamaya sahiptir. Uygulamalar, masaüstü sitesiyle aynı işlev ve özelliklerin çoğuna sahiptir.
 4. Coinbase, hizmetlerini Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallık, Güney Afrika ve Avustralya dahil olmak üzere dünya çapında 100 ülkede sunmaktadır.
 5. Coinbase, iki faktörlü bir doğrulama süreci de dahil olmak üzere güçlü güvenlik önlemleriyle donatılmıştır ve bağlantılı banka hesapları için kimlik doğrulaması gerektirir.

Coinbase Kripto Cüzdanının Eksileri

 1. Coinbase, kripto para birimleri borsa tarafından kontrol edilen bir cüzdanda saklandığından, bir kullanıcının satın alımı üzerinde kontrole sahiptir. Kullanıcılar, varlıkları üzerinde özerk kontrole sahip değildir; bu, yatırımcıların dijital para birimlerini sabit bir cüzdana çekmesi durumunda önlenebilir.
 2. Coinbase’in ücretleri, güçlü rakiplerine kıyasla oldukça yüksek. Standart Coinbase platformunu kullanmaya yeni başlayanlar, Coinbase Pro’ya geçmedikçe bu ücretlere tabi olacak. Banka Hesabı üzerinden işlem yapmak %1,49 ücret alırken, Coinbase USD Cüzdanı da aynı ücreti alıyor. Banka/Kredi Kartı %3,99 ücrete sahiptir, ACH Transferi Ücretsizdir, Banka Havalesi 10$ (25$ giden) ücrete tabidir, Kripto dönüştürme ise %2,00 ücret talep eder.

Blockchain.com Kripto Cüzdanı

Blockchain cüzdanının (genel merkezi olmayan dijital defter ile karıştırılmaması gereken) ana şirketi olan Blockchain, 2011 yılında piyasaya sürülen Lüksemburg merkezli bir şirkettir. Şirket, Bitcoin verileri, istatistikleri ve diğer metrikler, blok zinciri keşif hizmetleri ve tabii ki bir Bitcoin cüzdanı. Blockchain, 2013 yılında mobil uygulamalarda uzmanlaşmış bir şirket olan Zero Block LLC’yi satın aldı ve bu da Blockchain cüzdanının yaratılmasına yol açtı. Aynı yıl, Blockhain.com dünyanın en çok indirilen Bitcoin cüzdanı uygulaması oldu.

Blockchain.com’un cüzdanını kullanmak tamamen ücretsizdir ve dünyadaki tanınmış ve saygın Bitcoin cüzdanlarından biri haline gelmiştir. Cüzdan, işlemin boyutuna ve o sırada ağ etkinliğinin düzeyine bağlı olarak fonlarınızdan uygun bir işlem ücretini otomatik olarak düşer. Ancak cüzdan, kullanıcılara “Ücreti Özelleştir” ayarı altında Bitcoin işlem ücretlerini seçme seçeneği sunar. Daha yüksek işlem ücretleri, işlemler için daha hızlı doğrulama sağlar.

Blockchain.com Cüzdanları, erişimini dünyanın farklı bölgelerine genişleten 21 farklı dil seçeneği sunar. Blockchain.com cüzdanı hem iOS hem de Android cihazlarla uyumludur ve kullanıcıların yeni bir dijital cüzdan oluşturmasına veya bir mobil cihazda mevcut bir cüzdanı eşleştirmesine olanak tanır.

Blockchain.com Kripto Cüzdanının Artıları

 1. Bitcoin cüzdanı, kullanıcılarının fonlarını ve yatırımcılarını koruyan çok yüksek bir güvenlik düzeyine sahiptir. Güvenlik sistemi, 2 adımlı doğrulamayı içeren üç seviyeden oluşur. İlk seviye, Bitcoin cüzdanınıza her giriş yaptığınızda gerekli olan bir e-posta doğrulama sürecini içerir. Ödemeyi ve diğer işlemleri onaylamak için hesapla ilişkili e-postaya bir oturum açma kodu gönderilir, ayrıca cüzdanda farklı bir cihazla oturum açma gibi olağandışı bir etkinlik yapılır. Ayrıca, bir kullanıcının parolasını kaybetmesi durumunda gerekli olan gizli bir parola da vardır. İkinci güvenlik seviyesi, bir kullanıcının telefon numarasına bağlanan 2 faktörlü bir doğrulama sistemidir. Üçüncü güvenlik seviyesi, bir kullanıcının Tor ağından gelen IP adreslerini engellemek için tasarlanmış bir özellik olan “Tor isteğini engellemesine” izin verir. Tor, genellikle bir Tor tarayıcısı yardımıyla karanlık ağa erişmek için kullanılan anonim bir araçtır. Blockchain.com cüzdanı ayrıca her dijital işlemden sonra otomatik olarak yeni bir cüzdan adresi oluşturur.
 2. Blockchain kripto cüzdanının rakiplerine göre işlem ücretleri çok düşüktür. Kripto cüzdanı, cüzdanlarını kullanıyorsanız kripto alanındaki en düşük alım, satım ve işlem ücretlerine sahip olacağınızı garanti eder.
 3. Kripto para birimlerini doğrudan Blockchain cüzdanınız üzerinden alıp satabilirsiniz.
 4. Ana şirketin merkezi, bireysel gizliliği koruyan yasal yapılara ve güçlü düzenlemelere sahip saygın bir ülke olan Lüksemburg’dadır.
 5. Hesap bakiyenizi yerel para biriminde görüntüleme seçeneği

Blockchain.com Kripto Cüzdanının Eksileri

 1. Doğrudan Blockchain Cüzdan üzerinden fiat para birimiyle kripto para satın alma seçeneği yoktur.
 2. Doğrulama süreci uzundur ve en az birkaç gün sürebilir.
 3. Merkezileşme. Blockchain cüzdanı merkezi bir cüzdandır ve şirket tarafından yönetilir. Bunun bir sonucu olarak, cüzdan düşük anonimlik sunar ve ayrıca özel anahtarlarınızı sunucularında saklar.

Ledger Kripto Para Cüzdanı

Ledger, dijital servetinizi olabildiğince güvenli tutmak için oluşturulmuş birinci sınıf bir donanım kripto para cüzdanıdır. Ledger Nano S, şirketin güvenlik protokolleri ile ilgili olarak, birçok kişi tarafından kripto para biriminizi saklamanın en güvenli yolu olarak kabul edilir. Ledger cüzdanı, birçok çevrimiçi kripto e-cüzdanından farklı olarak fiziksel bir USB depolama cüzdanı veya cihazıdır, ancak kullanıcıların dijital fonlarına kolayca erişmelerini sağlar. Soğuk cüzdan, yıllar içinde başarısına katkıda bulunan bir özellik olan çevrimdışı güvenlik sunar.

Ledger donanım cüzdanı, 107’den fazla dijital para birimi ve Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE), Litecoin (LTC) ve Cardano (ADA) gibi popüler paralar dahil 1100’den fazla kripto para ile uyumludur.

Ledger Nano S cüzdanının kullanıcıları, yalnızca Windows, Linux, bir Mac masaüstü veya gelişmiş bir Android cihazı aracılığıyla Live’a erişebilir. Kullanıcılar Ledger Live mobil uygulamasını kullanırken 1.800’den fazla jeton ve jeton yönetebilir ve 50’den fazla cüzdanla uyumludur. Bununla birlikte, USB cüzdanınızda depolanabilen ancak Ledger Live uygulamanızda görünmeyen bazı dijital varlıklar vardır. Bu tür dijital varlıklar, Binance Coin (BNB), Cardano (ADA), Nem (XEM), EOS (EOS) ve Monero (XMR) içerir.

USB cihazı, yatırımcıların kripto para satın aldığı, sattığı ve stake ettiği bir borsaya benzer bir işlevi yerine getiren Ledger Live uygulamasıyla birlikte çalışır. Kullanıcılar ayrıca güvenlik amacıyla sabit bir cüzdan kullanma seçeneğine sahiptir ve varlıklarını aktarabilir ve kriptolarını güvenli, çevrimdışı olarak depolayabilir.

Ledger Kripto Para Cüzdanı Artıları

 1. Ledger, donanımın olabildiğince esnek olmasını sağlamak için özel olarak oluşturulmuş bir işletim sistemi (BOLOS) ve CC EAL5+ sertifikalı Güvenli Öğe (SE) yongasına sahiptir. Dijital cüzdanın güvenliği de Fransız ulusal siber güvenlik ajansı (ANSSI) tarafından denetlenmiş ve doğrulanmıştır. M-cüzdan ayrıca pin kodu için en az dört hane içeren bazı kişisel güvenlik önlemleri, uygulamalar ve kullanıcıların her iki fiziksel cihaz düğmesine birden basması gereken uygulamalarda değil, yalnızca cihazınızda görünen 24 kelimelik bir kurtarma ifadesi de sağlar.
 2. Uygun fiyatlı bir soğuk cüzdan
 3. Ledger Nano S cüzdan, kullanıcıların özel anahtarlarını, kripto para borsaları aracılığıyla sıcak cüzdanlar gibi herhangi bir üçüncü tarafın müdahalesi olmadan tutmalarına olanak tanır. Özel anahtarlar hiçbir zaman cihazdan kaldırılmaz veya web üzerinden erişilebilir.
 4. Cüzdan, kullanıcılara çeşitli dijital varlıkları üzerlerinde saklama seçeneği sunan 1100’den fazla kripto parayı destekler.
 5. Ledger Nano S cüzdan, paslanmaz çelikten yapılmış bir kapak da dahil olmak üzere son derece dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Cihaz, üzerinde depolanan varlıklarınızı güvenli hale getirmek için kolayca zarar görmez.

Ledger Kripto Para Cüzdanı Eksileri

 1. Kullanıcıların, para transferi için çok az zaman ve çaba gerektiren bir yazılım cüzdanından farklı olarak daha fazla zaman alan bir işlem yapmadan önce USB cüzdanını bir masaüstü cihaza takmaları gerekir.
 2. Ledger Nano S cüzdan, boyutuna bağlı olarak yalnızca altı kripto para birimi uygulaması için depolama sunar. Çoğu dijital paranın çalışması için bir kripto uygulaması gerektiğinden, bir yatırımcının elinde tutabileceği kripto sayısını sınırlayabilir. Fakat zaman farklı kripto para desteği geliyor.
 3. Mobil uyumlu değildir. Ledger Nano S, Bluetooth ile donatılmamıştır ve bir bilgisayara veya Android cihaza bağlanmak için bir USB kablosu gerektirir.
 4. Donanım sadece 0,685 inçtir, dokunmatik ekranlı ve modern teknolojik özelliklere sahip diğer cüzdanlardan farklı olarak iki fiziksel düğme ile birlikte gelir.

Trust Kripto ve Bitcoin Cüzdanı

Trust kripto cüzdanı, kullanıcıların ve tüccarların faiz kazanmak için fonlarını kullanmalarına izin veren, açık kaynaklı, merkezi olmayan, mobil bir kripto cüzdanıdır. Cüzdan başlangıçta yalnızca ERC20 ve ERC223 tokenlerini depolamak için oluşturuldu, ancak o zamandan beri dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri haline geldi. Trust kripto cüzdanı artık 160.000’den fazla kripto varlığını ve kripto alanındaki isimleri de dahil olmak üzere blok zinciri projelerini destekliyor.

Trust Kripto cüzdanında, kullanıcıların cüzdanın Kyber Network’ün yerel DEX’i (merkezi olmayan borsa) ile ortaklığı aracılığıyla kripto para satın almalarını sağlayan yerleşik bir Web3 tarayıcısı vardır. Trust Crypto cüzdan ayrıca, kullanıcıların Ethereum platformunda oluşturulmuş çeşitli DApp’lere (merkezi olmayan uygulamalar) doğrudan Trust Wallet uygulaması aracılığıyla erişmesine olanak tanır.

Binance’in kripto cüzdanı artık 5 milyondan fazla aktif kullanıcıya ve yeni başlayanlar için uygun bir arayüze sahip. Trust kripto cüzdanı, hem iOS hem de Android için ücretsiz olarak indirilebilen bir uygulamaya sahip olduğundan, çok yönlülüğü nedeniyle övgüleri topladı. Yazılım, kodu her platformun yerel dillerinde, yani iOS için Swift ve Android için Java ile yazıldığından, piyasa uzmanları tarafından en iyisi olarak kabul edilir.

Trust Kripto ve Bitcoin Cüzdanının Artıları

 1. Trust kripto cüzdanı, kullanıcılar düşünülerek oluşturuldu. Platform, kullanımı kolay bir arayüz ve basit ama modern bir pano tasarımı sunar.
 2. Trust kripto cüzdanı, kullanıcıların kredi kartıyla istedikleri kripto para birimini satın almalarına olanak tanır. Kredi kartlarıyla yapılan işlemler de hızlıdır ve sadece birkaç dakika sürer.
 3. Trust Wallet, kullanıcıların ürünleri ve hizmetleri karşılığında kripto para birimini kabul eden diğer işletmeleri ve satıcıları bulmalarına yardımcı olmak için yerleşik bir DApps tarayıcısına sahiptir. Android kullanıcıları ayrıca cüzdan içinden DApp’lerle güvenli bir şekilde etkileşim kurabilir.
 4. Trust Wallet, parmak izi tarama seçeneği ve kullanıcıların fonlarının güvende olduğundan emin olmak için pin kodu tarama gibi güvenlik önlemleri kullanır. Cüzdan merkezi değildir ve ayrıca kullanıcılara özel anahtarlara erişim ile tam kontrol sağlar.
 5. Bu yıl büyük bir pazar haline gelen NFT’ler  Trust kripto uygulaması içinde destekleniyor. Bu kripto para koleksiyonları, genel bir adresle ilişkilendirilir ve cüzdan içindeki Blockchain’de güvence altına alınır.

Trust Kripto ve Bitcoin Cüzdanının Eksileri

 1. Trust wallet uygulaması yalnızca mobil cihazlarda kullanılabilir ve PC veya Mac masaüstü bilgisayarlarını desteklemez. Kullanıcılar bu nedenle uygulamaya yalnızca mobil cihazlarından erişebilir.
 2. Cüzdan tarafından uygulanan bazı etkileyici güvenlik önlemlerinden bağımsız olarak, uygulamaya ekstra bir güvenlik katmanı ekleyebileceğine inanılan 2 faktörlü bir kimlik doğrulama yoktur.

Metamask Kripto Cüzdanı

Chrome, Edge, Firefox ve Brave tarayıcılarında kullanılabilen bir tarayıcı uzantısı olarak ikiye katlanan ve bu tarayıcıları Ethereum blok zincirine, Binance akıllı zincire ve kullanıcıların Ether için anahtarları saklamasını sağlayan diğer blok zincirlerine bağlayan bir Ethereum cüzdanıdır.

Kripto cüzdanı, kullanıcıların NFT’leri, kripto sanatını ve diğer kripto koleksiyonlarını saklamasına olanak tanır. MetaMask cüzdan uygulaması ayrıca hem IOS hem de Android işletim sistemlerini destekler ve dünya çapında 1 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir ve kullanıcılarına yeni merkezi olmayan webte etkileşim kurarken tam kontrol sağlar.

Metamask cihazınızda şifreler, anahtarlar oluşturur ve herhangi bir üçüncü tarafın müdahalesi olmadan paylaşmak istediklerinizi paylaşma seçeneği ile yalnızca sahibine hesaba ve verilere erişim sağlar. Metamast cüzdanı ayrıca kullanıcıların farklı zincirlerden bir dizi başka madeni para gönderip almasına ve kullanıcıların almak istedikleri zinciri özelleştirmelerine olanak tanır.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz