EUR/USD 1.01 seviyesinin altında işlem görüyor

EUR/USD yükseliş momentumu topladı ve Amerikan seansında mütevazı bir şekilde geri çekilmeden önce 1.0100 seviyesinin üzerine çıktı. Wall Street’in ana endeksleri, daha önceki bir toparlanmanın ardından negatif bölgede işlem görüyor ve şu an için EUR/USD’nin yukarı yönlü hareketini sınırlandırıyor.

Euro 20 yılın en düşük seviyesini gördü

EUR/USD paritesi günlük bazda marjinal bir düşüşle 20 yılın en düşük seviyesi 0,9997’ye baskı yapıyor. Söz konusu zaman dilimindeki teknik göstergeler, rota değişikliği belirtisi olmaksızın aşırı aşırı satım seviyelerinde konsolide oluyor. Aynı zamanda parite, yaygın satış ilgisini yansıtan düşüş hareketli ortalamalarının oldukça altında gelişiyor.

4 saatlik grafik, paritenin satıcılarla sıkı bir düşüş eğilimi gösteren 20 SMA civarında buluştuğunu ve bu düşüşün daha uzun olanların altına doğru devam ettiğini gösteriyor. Momentum göstergesi negatif seviyelerde mütevazı bir şekilde ilerlerken, RSI göstergesi 34 civarında konsolide ediyor.

Parite 1.0100’e kadar yükseldi, ancak ABD enflasyonunun kötü sürprizi karşısında kazançlar kısa sürdü. ABD Tüketici Fiyat Endeksi Haziran’da yıllık bazda %9,1 artarak %8,8’lik beklentiden çok daha kötüydü.

Hisse senetleri düşerken ve dolar yükselirken piyasa haberleri iyi karşılamadı. Yatırımcılar, mümkünse, daha agresif bir ABD Federal Rezervini fiyatlamaya çalıştıkça, devlet tahvili getirileri de yükseldi. En son TÜFE rakamları 100 baz puanlık bir hareket için ihtimalleri canlandırsa da, merkez bankasının bu ayın sonunda 75 baz puanlık faiz artırması bekleniyor. Ayrıca, zamların aşırı ısınan enflasyonu almak için çok az şey yaptığını gösteriyor ve oldukça endişe verici bir tablo çiziyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz