Dvision Network (DVI) Nedir?

Ethereum ağ platformu ve Binance adlı popüler borsa devinin akıllı zinciri üzerine kurulmuş çok zincirli bir yapıda oluşum gösteren bir veri ileti ağı olan Dvision Network; farklı varyasyonlara sahip ve alanında güçlü NFT pazarına hareketlilik veren, blok zincir tabanlı bir metaverse projesidir.

Dvision Network (DVI) Çalışma Prensibi ve Özellikleri

Bu kreatif ağ platformunun üç temel ögesi bulunmaktadır. Bunlar; NFT Market, Meta-Space, Meta-City olarak üç temel kritik parçaya ayrılır:

  • Meta-City: Katılımcıların diğer kullanıcılarla birlikte metaverse dünyasının tadını çıkarabilecekleri ve varyasyonlu bir etkinliklere katılım gösterebilecekleri, herkese açık bir Dvision sanal evrenidir.
  • Meta-Space (Sanal Emlak): Bu platformu kullanan katılımcıların, kendisine ait içeriklerini sanal emlakta kurmak ve pazarlamak için kendilerine ait olan arsalarını satın alıp istedikleri yapıya dönüştürebilecek yer (LAND- Dvision Network’te sanal arazi). LAND NFT (ERC-721/BEP-721) olarak sistemde mevcuttur. Futurent : NFT Emlak Platformu ve Metaverse bu alanda farklı bir proje, incelemek isterseniz tüm detaylarıyla tanıttık.
  • NFT Pazarı: Ağda faal olan katılımcılar, BEP-721 / ERC-721 veya BEP-1155 / ERC-1155 gibi NFT düzenlemeleriyle stabil hale alınan eşsiz emtialar adı verilen oluşumlar oluşturup ürünlerini pazara sunabilecekleri yapının bir adıdır.

Dvision Network (DVI) Ortaklık Projeleri

Bu sanal evrende, kullanıcılar Meta-City’nin kritik temel bir elemanı olarak uyarlanabilecek favori içeriklerini oluşturmak için metaverse’deki LAND’i (Meta-Space) yapıyı kullanma şansları olur. Bu ağı kullanan katılımcı tarafından meydana getirilen içeriğin herhangi bir sınırı olmamakla birlikte bu kazandırıcı oyun, akademik, ticari ve daha da ilerisine gidilecek olunursa oyun içi ögelerin eğlenceli bölümleri olarak kullanıcıya tabiri caizse altın tepside sunulabilir.

Dvision, Dvision Metaverse: LAND, AVATAR, PET, ITEM ve oyunda ihtiyaç duyulan bundan bağımsız eşsiz NFT oluşumlarının meydana getirdiği bütün NFT varlıklarının satın alınmasına ve satılmasına olanak tanıyan, dijital platformda desteklenen çoklu oyunculu mantığına sığınan konseptli NFT Market’i sunar.

Dvision, kullanıcılara sonuçlu blok zinciri tabanlı artırılmış gerçeklik kazandırıcı becerisini meydana getirmek için meta veri tabanına yeni bir ilerletilebilir “Kazanmak İçin Oynat” modelini zihinlere kazımaya gayret ediyor.

Projenin gelecekteki mutlak merkeziyetçiliği için, DVI hakimlerine Dvision Metaverse’in gelecekteki yönüne şekil verme yeteneğini oluşturmak için DAO, Dvision Ekibi tarafından geliştirilecektir. DVI’larını stake etme şansı olan katılımcılar, DAO Pool’da toplanan ücretlerden hak iddia etmeye hak kazanacaktır.

Token Olarak DVI

Dvision Network, projenin simgesel kısaltma sembolü olarak (token ismi olarak) DVI kullanmakta. Ethereum altyapı blok zincirini kullanan bu benzersiz derecedeki proje simge standardı olarak ERC-20 standardını kullanır. Oluşturulan ve var olan toplam arz miktarı 1.000.000.000 olan DVI coin; piyasada dolaşan arz miktarı ise 246.769.890 DVI’dir.

Token toplama birimleri olarak yüzde 25, ekosistem varyasyonu olarak yüzde 17, token kripto para birimi rezervi olarak yüzde 10, ticaret yapılabilmesi için bir kavram olan satış yüzde 20, takım olarak yüzde 10 ve danışmanlar grubu ayrılan yüzdesi ise yüzde 3’tür.

DVI, Dvision Network’ün VR varyasyon sanal evreninde kullanılabilecek bir topluluk tokeni ve bir kriptografi bütünü toplamasıdır.

DVI Coin Kullanım Mantığı ve Konsepti

DVI, toplamda asıl mantık olarak, NFT pazarından öge satın alarak veya Dvision sanal dünyasında kullanılmak üstüne yeni içerikler (NFT’ler) meydana getirerek ödeme yapmak için kullanılan bir yapıdır. Dvision NFT pazarındaki bütün kayda alınan işlemler DVI olarak ücret birimi olarak adlandırılır. Dahası Dvision VR-City’de reklam veren, bu ağ platformunu kullanan kullanıcılara ise DVI kripto para birimi olarak ödeme yapılır.

Ekleyecek olursak, DVI, Dvision’ın artırılmış gerçeklik dünyasındaki kullanıcılar arasında takas mantığı yoluyla edilebilir. Dvision Network bu alanda farklı olarak da Sanal Alanı için NFT’ler meydana getirmek için ERC-721/ERC-1155 düzlemlerini, kabullerini kullanır.

DVI Coin Geliştirici Ekibi ve Temin İmkanı

Bu bahsedilen kripto para birimini elde etmek, ulaşmak için UniSwap veya Gate gibi mecralarda aramak yeterli olacaktır. Coin 98 adlı cüzdanda saklanan bu kripto para birimi Chainlink, Enjin, Binance Smart Chain gibi popüler alanında dev firmalar tarafından da destek görmektedir.

Bu kripto para birimini kuran geliştiriciler ise JungHyun Eom, JaeSeok Jang ve SeongChan Hong’dur. Alanında yetkin olan bu geliştirici, kurucu ekip bu projeyi daha da zirveye çıkarmak için çalışmalarına devam etmekte.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz