Dolar güçlenirken EUR/USD 1.02 altında kaldı

EUR/USD, Dolar karşısında toparlanmakta zorlanıyor ve 1.0200 seviyesinin altında işlem görmeye devam ediyor. BOE’nin politika açıklamalarının ardından GBP/USD’de görülen keskin düşüş, doların rakipleri karşısında güçlenmesine yardımcı oluyor.

EUR/USD, Çarşamba günü kaydettiği küçük kayıpların ardından Perşembe erken saatlerde 1.0200’e yükseldi. En son toparlanma girişimine rağmen, alıcılar 1.0200’ü desteğe çevirmek için mücadele ettiği sürece Euro savunmasız kalmaya devam ediyor.

San Francisco Fed Başkanı Mary Daly, piyasaların gelecek yıl faiz indirimleri bekleyerek kendilerini aştığını söyledi. Richmond Fed Başkanı Thomas Barkin, resesyon korkularının güçlü işgücü piyasası koşullarıyla bir miktar tutarsız olduğunu belirterek, St. Louis Fed Başkanı James Bullard, politika faizinin bu yıl %3,75-4’e çıkmasını isteyeceğini de sözlerine ekledi. Bu yorumları takiben, CME Group FedWatch Tool, piyasaların şu anda Eylül ayında 75 baz puanlık bir faiz artışı için yaklaşık %50 olasılıkla fiyatlandığını gösteriyor.

Günün erken saatlerinde Almanya’dan gelen veriler, günün erken saatlerinde Almanya’daki Fabrika Siparişlerinin, piyasanın %6’lık düşüş beklentisine kıyasla Haziran ayında yıllık %9 oranında daraldığını gösterdi.

Günün ilerleyen saatlerinde ABD Çalışma Bakanlığı haftalık İlk İşsizlik Başvuruları verilerini yayınlayacak. İşsizlik ödeneğine başvuranların sayısı Haziran ayının başından beri istikrarlı bir şekilde artıyor ve Cuma günkü Tarım Dışı İstihdam raporu öncesinde beklenenden daha yüksek bir veri doların yukarı yönlü hareketini engelleyebilir. Öte yandan, beklenmeyen bir düşüş USD’nin rakiplerinden daha iyi performans göstermeye devam etmesine izin verecektir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz