Disney Eski Patronu Bob Iger, NFT’ler için Yeni Dönemin Trendi Olacağını Söyledi

Bob Iger, NFT’ler için muazzam ihtimaller olarak değerlendiriyor, fakat kendi ticaret piyasasında satılan NFT sanal ögelerindeki marka hak ihlali seviyeleri için OpenSea’ye çağrıda bulundu.

Disney’in eski üst düzey yöneticisi Bob Iger, dönüştürülemez token (NFT) sektöründe bir “tırmanış” ön görürken, kuruluşun metaverse gayelerini işaret etti.

Sway Podcast’inde ünlü haber ajanslarına demeçler veren Iger, NFT sanal ögelerini küçüklük yaşlarındaki biriktirdiği beyzbol kartlarına benzetti.

“Bizim dönemimizde, etkenlerin reel olması gerekmediğini es geçiyoruz” dedi. “Sanal bir yapıda olabilirler ve kullanıcılar için manaları vardır. Ve bu mana temel olarak bir blok zincirinde ispat edilebildiği müddetçe, NFT’lerde oluşturulan, alım satımı yapılan ve biriktirilen şeylerin yükselişine şahit olacaksınız.”

Iger, Disney’in NFT sektörüne çoktan el atmış olduğuna vurgu yaparak, kuruluşun IP’lerinin NFT sanal ögeleri olarak “birtakım marka haklarını” yaptığına vurgu yaptı; kuruluş, ünlü Disney ve Marvel çizgi roman karakterlerini barındıran NFT sanal ögelerini hayata dönüştürmek için sanal koleksiyon protokolü Veve ile iş birliğinde bulundu.

Iger, “Bütün marka hakları ve piyasa pazarı anlaşmaları, Disney’in vakıf olduğu karakterleri ve NFT sanal öge fırsatlarını göz önüne aldığınızda, bunlar muazzam, eşi benzeri olmayan bir yapı” dedi.

Enteresan olmayan bir biçimde, Disney’in marka patenti üstündeki ezici hakimiyeti hesaba katıldığında, Iger NFT sanal öge sektöründeki IP ihlali seviyesi hakkında kaygılıydı. Iger, “NFT’leri temin etmek ve değiş tokuşunu yapmak için bir ağ protokolü olan OpenSea isimli bir ağa katıldım,” dedi ve “Yapıda yer alan bütün Disney içerikleri karşısında mest oldum ve birden fazlası korsandı. Yapıları oluşturma marka hakkına sahip insanlar tarafından tam olarak dizayn edilmemiştir.”

Metaverse ve Disney İş Birliği

Iger, yeni dönem sanal ortamdaki olası tehlikeleri hakkında ikazlarda bulunurken, eski patronunun meta bilgi altyapısındaki gayelerinin de altını çizdi.

Iger, “İnternet 2,0; Twitter, Facebook, ismi artık her neyse, ismini siz takın” problemli oluşum konusunda tatmin edici şey iletildi ve tenkit edildi.

Disney Metaverse temalı park için patent aldı

Iger, “Disney’in kendileri için bir metaverse dizayn etme konusunda beyanlarda bulunurken kayda alması gereken bir şeyin, hareketleri kontrol etmek ve takip etmek olduğunu tasavvur ediyorum” diye sürdürdü ve “çocuklarıma, hareketleri sakin hale getirmek için teknoloji vasıtaları yaratmaya başlamalarını söylemeyi tartıştığını” ifade etti.

Metaverse teknolojisinin meydana getirdiği olası potansiyel tehlikeler hakkındaki kaygılarına karşın, Iger ihtimalleri hakkında gayet iyi niyetliydi ve yeni dönem İnternet’in “tecrübe bakımından yüzde yüz ihtimalle daha cazibeli, kesinlikle daha istikrarlı, daha kapasiteli olacağını” aktardı.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz