Ubisoft Yöneticisi, NFT’leri Neden Reddettiğini Açıkladı!

Oyun endüstrisinin ileri gelen, popüler video oyunu firmalarından biri olan Ubisoft’ta yönetici olan Nicolas Pouard, NFT ögelerinin kültürel hale gelmiş franchise’lara katılım göstermesi ile alakalı olarak oyunculardan gelen yansımaları paylaştı. Ubisoft’un Stratejik Yenilikler Geliştirme Merkezi’nde Başkan Yardımcısı görevini yürüten uzman yönetici, bu geri dönüşlerin, değiştirilemez tokenlerin (NFT’ler) içinde barındırılmasının endüstriye katabileceği yararlara ilişkin farkındalık noksanlığından meydana gelebileceğini ifade etti.

Konu NFT’lere Gelince Maalesef Oyuncular Anlamakta Zorluk Çekiyor

İleri gelen gözde eğlence ve video oyunu kuruluşlarından biri olan Ubisoft’un bir yöneticisi, oyun severlerin ve kullanıcıların NFT mevzusundaki görüşlerini paylaştı. Firmada blok zincir iyileştirmelerinden sorumlu olan Nicolas Pouard, Finder ile yaptığı söyleşide, oyuncuların bu etkenlerin kendilerine kazandırabileceği yararları hala tam olarak kavrayamadıklarını ifade etti. Pouard açıklamalarına devam ederek;

Oyuncular, sanal ikincil piyasasının onlara kazandırabileceklerini kavrayamıyorlar. Şu anlık, NFT’lerin hali hazırdaki konumu ve bağlamı sebebi ile, oyuncular gerçekten bunun ilk evvel dünyayı bertaraf ettiğine ve ikinci olarak yalnızca bir dedikodu vasıtası olduğuna sırtını dayıyor.

Ek olarak, NFT’nin içine katılmasının sebeplerinden birinin, oyuncuların oyun ögelerinin reel sahipliğe vakıf olmalarını ve bir oyun oynamayı sonlandırdıktan sonra ögeleri elden çıkarmalarını sağlamak olduğunu duyurdu.

Ubisoft Blockchain ve NFT’lere entegre olma yolunda ilerliyor

Pouard aracılığı ile verilen demeçler, firmanın oyun topluluğunun bir kısmının konuyla alakalı fikrinin epeyce farkında olmasına karşın, Ubisoft’un NFT sanal varlıklarını uyumlu hale getiren oyun tecrübelerini meydana getirme mantığıyla yol aldığını gözler önüne seriyor.

Elinizde Bulunan NFT’lerle Nasıl Kazanç Sağlanır ?

Ubisoft, bir zamandır blok zincir teknolojisi ve NFT konseptlerini tecrübe eden kültürel hale gelmiş oyun kuruluşlarından biri. Quartz isimli, kendi NFT ticaret piyasasını oluşturan ve kendi alanında türünün ilk örneklerini veren lider firma olduğu varsayılıyor. Ubisoft, Tezos platformunun üstüne dizayn edilen Quartz vasıtası ile, birtakım franchise’ları için NFT sanal varlıkları vaat ediyor.

Fakat Ubisoft, NFT’leri ufak ufak hayatlarına getiren tek devasa oyun firması değil. Square Enix Başkanı Yosuke Matsuda, yeni sene dileklerinde, yeni dönem oyun için NFT’lerin ve oyna-gelir elde et finans merkezlerinin değerini duyurdu. Konami ek olarak kısa sürede, alanında en başarılı franchise’larından bir tanesi konumunda olan Castlevania’nın otuz beşinci doğum günün yad eden bir NFT açık artırmasında yüz altmış bin dolar gelir elde etti.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz