Crypto.com dünya çapında 50 Milyon kullanıcıya ulaştı

Crypto.com (CRO) dünya çapında 50 milyon kullanıcı sınırını geçti. İddialı ve agresif bir reklam kampanyası sayesinde, borsa 2 yıldan kısa bir sürede kullanıcı sayısını 5 kat arttırmayı başardı. Crypto.com, 2022’nin sonuna kadar 100 milyon müşteriye ulaşmayı hedefliyor.

Crypto.com (CRO) 50 milyon kullanıcı sınırını aştı

Crypto.com (CRO), 50 milyon kullanıcı barajını geçtiğini duyurdu. Axios medyası tarafından yayınlanan bir makalede, Singapur merkezli borsa, kullanıcı sayısının 2020’nin sonuna kıyasla beş kat arttığını iddia ediyor. Borsa, boğa koşusu sırasında kripto para birimi sektörüne olan ilginin güçlü bir şekilde canlanmasından faydalandı.

Karşılaştırıldığında, pazar lideri Binance’in dünya çapında 90 milyon kullanıcısı var. Coinbase, büyüyen borsa olan FTX için 10 milyona karşılık 89 milyon müşterisi bulunuyor.

Axios tarafından sorulan Crypto.com CEO’su ve kurucusu Kris Marszalek, borsanın şu anda 4.000’den fazla çalışanı olduğunu belirtiyor. Coinbase gibi rakiplerin aksine hiçbir zaman dışarıdan yatırım almadığı için kendisini tebrik ediyor ve fon eksikliğinin hırslarını asla sınırlamadığının garantisini veriyor:

“Açıkçası çok cömert tekliflerle çok fazla ilgi yarattık, ancak işin yarattığı gelir miktarı göz önüne alındığında para sınırlayıcı bir faktör değildi . “

Uzun vadede lider, dışarıdan yatırım kabul etme olasılığını dışlamaz. Coinbase’i yansıtan Crypto.com ayrıca bir IPO’yu da seçebilir. Wall Street’te faaliyete geçmeden önce şirket, “piyasa baskılarına” daha iyi direnebilmek için gelir kaynaklarını çeşitlendirmek istiyor. Bunu akılda tutarak, firma özellikle takas edilemeyen tokenlere (NFT) yatırım yapıyor.

Crypto.com, 2022’nin sonunda 100 milyon kullanıcı hedefliyor

Borsa, kullanıcı tabanını şişirmek için agresif bir iletişim kampanyasına güveniyordu. Platform, özellikle geçen yılın sonunda aktör Matt Damon’ın yer aldığı bir reklam klibi yayınlamıştı. Şirket ayrıca Los Angeles’tan Angel City FC de dahil olmak üzere spor dünyasındaki büyük isimlerle çeşitli ortaklıklar kurmuştur.

Daha yakın zamanlarda, Crypto.com “Cesaret Bir Süreçtir” başlıklı yeni bir reklam yayınladı. Philadelphia 76ers kulübünün bir parçası olan ünlü basketbolcu Joel Embiid’i görüyoruz.

Duyuru, Crypto.com’un “uzun vadeli sürdürülebilirliğini sağlamak” için teklifini elden geçirmesinden günler sonra geldi. Borsa , kripto kartlarının CRO’sindeki geri ödeme miktarını ve kazançlarının faiz oranlarını önemli ölçüde azalttı. Eleştirilerle karşı karşıya kalan şirket, kararlarından bazılarını geri aldı. Örneğin Crypto.com, en üst düzey kartlar için geri ödeme miktarını artırdı.

Bu değişiklikler kullanıcıları kızdırdı. Sosyal ağlarda birçok kişi, Plutus veya Celsius gibi rakiplere yönelmekle tehdit etti. Kullanıcıların homurdanmasına rağmen, Kris Marszalek Crypto.com’un 2022’nin sonuna kadar 100 milyon müşteri sınırını geçmesini bekliyor.

Bunu başarmak için borsa, FIFA ile özel bir ortaklığa güvenebilir. Platform, Kasım ayında Katar’da gerçekleştirilecek olan 2022 Dünya Kupası’nın resmi sponsorlarından biri olacak. Crypto.com, dünya çapında yayınlanan bu etkinliğin kullanıcı tabanını şişirmesine yardımcı olacağını umuyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here