Crypto.com, Katar 2022 FIFA Dünya Kupası’nın Resmi Sponsoru Oldu

21 Kasım – 18 Aralık 2022 tarihleri ​​arasında düzenlenecek FIFA Dünya Kupası Katar 2022, Crypto.com ile yeni bir sponsorluk anlaşması imzaladı.

Şirket, Katar 2022 dünya kupasının özel kripto para ticaret platformu sponsoru olarak hizmet verecek ve turnuva boyunca stadyumlar boyunca önemli marka tanıtımından faydalanacak.

2016 yılında kurulan Crypto.com, Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa ve Asya’ya yayılmış 10 milyondan fazla müşteriye ve 4.000’den fazla çalışana sahiptir. 

Şirketin CEO’su ve kurucu ortağı Kris Marszalek, şirketin dünyanın en seçkin spor etkinliğine sponsor olmaktan ve şirketin dünya çapında bilinirliğini artırmaktan daha heyecanlı olamayacağını söyledi. Crypto.com, FIFA ile ortaklık kurarak, dünya çapında birinci sınıf sporları ve taraftar deneyimlerini artırmak için platformunu yenilikçi şekillerde kullanabilecek.

Crypto.com, kullanıcılarına, FIFA Dünya Kupası 2022’nin resmi sponsorluğunun bir parçası olarak, turnuva sırasındaki maçlara katılma veya özel ürünler kazanma şansı sunacak.

FIFA’nın Baş Ticaret Sorumlusu Kay Madati, şirketin dünyanın en iyi takımları ve liglerinin yanı sıra dünya çapında önemli etkinlikler ve efsanevi mekanlara olan bağlılığını zaten kanıtladığını, ancak hiçbir platformun küresel platformdan daha fazla erişim veya kültürel etkiye sahip olmadığına inandığını belirtti. Daha sonra, Crypto.com gibi küresel bir markanın, Katar’daki tarihi ve heyecan verici FIFA Dünya Kupası’nın oyunlarını küresel bir düzeye genişletmelerine yardımcı olmak için sponsor olarak onlara katılmasının bir onur olduğunu da sözlerine ekledi.

Motor sporları, MMA, basketbol, ​​buz hokeyi ve futbol dahil olmak üzere dünya çapında bir dizi üst düzey spor ve eğlence tesisi Crypto.com ile ortaktır.      

Crypto.com pazarlamaya büyük para harcıyor

Motor sporları, MMA, basketbol, ​​buz hokeyi ve futbol dahil olmak üzere dünya çapında bir dizi üst düzey spor ve eğlence tesisi Crypto.com ile ortaktır. 

Son başarıları arasında Crypto.com, Los Angeles’taki Crypto.com Arena’nın isim haklarını 700+ milyon dolar değerinde 20 yıllık bir anlaşmanın yanı sıra UFC ile 175 milyon dolarlık bir anlaşma ile güvence altına aldı. Ayrıca ACFC’nin resmi kripto para birimi ve NFT ortağı olarak Angel City Futbol Kulübü (ACFC) ile ortaklık kurdu ve 2021-2022 NBA sezonunda takımın forma yama sponsoru olmak için NBA takımı Philadelphia 76ers ile bir sponsorluk anlaşması imzaladı. 76ers’ın iç saha maçları sırasında Crypto.com reklamları gösteriliyor. 

Crypto.com, F1 Miami Grand Prix Telif Haklarını Aldı!

Son olarak bahsetmek gerekirse, Crypto.com’un Ekim 2021’de ihtiyacı olan insanlara güvenli su sağlamak için Matt Damon ve Water.org ile olan ortaklığıdır. Crypto.com, gelişmekte olan ülkelerdeki insanlara su sağlayan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Water.org’a 1 milyon dolar bağışladı.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here