Coinbase, web3 için ENS ile ortaklık kuruyor

Coinbase borsası kısa süre önce Ethereum blok zincirinde alan adları sağlayıcısı ENS ile bir ortaklığa girdi. Amacı web3’ün hızlı bir şekilde benimsenmesini teşvik etmek.

Coinbase ve ENS arasındaki ortaklığın ana hatları!

Coinbase borsası ile Ethereum Name Service (ENS) arasında imzalanan bu ortaklık, platform kullanıcılarının bir “cb id” kullanıcı adına sahip olmasına izin vermelidir. Belirtildiği gibi, ortaklığın bu nedenle web3‘ü tüm kullanıcılar için daha erişilebilir hale getirmesi gerekiyor. Bunun için de kullanıcı kendi alan adından ücretsiz olarak faydalanabilecektir. Ama sonra, ne getirecek?

“cb id” kullanıcı adına sahip kullanıcılar, merkezi olmayan dijital kimliklerini web3 üzerinde oluşturabilecekler. “cb id”yi Coinbase cüzdanlarına bağlamak da mümkün olacağından, kullanıcılar aralarında parasal işlemler gerçekleştirebilecekler. .eth adlarıyla aynı mantığı izleyerek, bu, hatırlaması ve kullanması çok daha kolay tanımlayıcılarla işlemleri kolaylaştırmalıdır.

Kullanıcı adları Coinbase cüzdan uzantısında da kullanılabilir. Ayrıca .eth veya .ens alan adına sahip olanlar da onları Coinbase cüzdanına bağlayabilir. Her iki kuruluş için de bu ortaklığın büyük bir etkisi var. Kripto topluluğunun üyelerine göre, ortaklık çok sayıda yeni kullanıcı getirmeye yardımcı olabilir.

ENS çılgınlığı patlamaya devam ediyor!

İlk milyon kayıtlı adrese ulaşmak 5 yıl alırken, o zamandan bu yana hız büyük ölçüde arttı. O kadar ki, 2 milyon eşiğinin gelmesi sadece 3 buçuk ay sürdü. Şimdi, Dune Analytics platformundan alınan verilere göre , 2.463.540 kayıtlı ENS adresi var. Mevcut kayıt hızında, 3 milyon çok uzak değil.

Coşku o kadar güçlü ki, en popüler alan adları bazen birkaç yüz bin dolar karşılığında alınabiliyor. Bu özellikle, yakın zamanda 1 milyon USDC’lik bir devralma teklifine konu olan amazon.eth ismi için geçerlidir. İnternet alan adlarında olduğu gibi, .eth alan adları etrafındaki pazar şekillenmeye başlıyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz