Coinbase Cüzdanı Solana Entegrasyonu Gerçekleşti

Coinbase’in dijital cüzdanı olan Coinbase Cüzdan, Solana’nın yanı sıra SOL ve SPL tokenlarını entegre ediyor. Ek olarak, cüzdan kullanıcılarının artık doğrudan tarayıcı uzantısından kripto para birimi satın almaları mümkün olacak. Artan kullanıcı sayısı ve EVM uyumlu blok zincirlerinin ötesinde çoklu zincir desteği ile Coinbase, MetaMask cüzdanını gölgede bırakabilir.

Yayına göre, bu Solana’nın Coinbase’deki uygulamasının ilk aşaması ve daha fazla aracın eklenmesi bekleniyor. Örneğin, cüzdan gelecekte kullanıcıların Solana dApps ile etkileşime girme ve hatta uzantıdan değiştirilemez token (NFT) koleksiyonlarını doğrudan yönetme olasılığını entegre edecek.

Coinbase Pay ile Web3 bir tık uzağınızda olacak!

SPL tokenlerinin Coinbase Wallet’a eklenmesi, Avalanche, Polygon veya BNB Chain gibi halihazırda desteklenen ağların aksine, cüzdandaki Ethereum blok zinciri ile uyumlu olmayan tokenlerin ilk entegrasyonudur.

Ayrıca, Solflare veya Phantom gibi Solana blok zincirine özgü cüzdanları olan Solana kullanıcıları için, kurtarma ifadelerini içe aktararak bunları doğrudan Coinbase Cüzdanına aktarmanın mümkün olacağı da belirtilmelidir.

13 milyon kullanıcısı ve çoklu zincir uyumluluğu ile Coinbase Cüzdan, yalnızca EVM uyumlu blok zincirleri destekleyen, dolayısıyla Solana’yı hariç tutan ünlü MetaMask cüzdanının doğrudan rakibidir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here