Solana Phantom Cüzdan Kullanımı için Rehber

Phantom cüzdan, Solana blok zinciri ağının cüzdanıdır. Cüzdan, dijital varlıkları yönetmek ve Solana blok zincirindeki merkezi olmayan uygulamalara erişmek için kullanılabilecek bir tarayıcı uzantısında zaten mevcut. Kullanıcıların kripto paralarını depolamasına ve işlemleri imzalamasına izin veren özel anahtarlar oluşturup yöneterek çalışır.

Chrome uzantısında Phantom Cüzdan’ın nasıl kullanılacağına ve oluşturulacağına ilişkin talimatlar

1.Adım : Resmi web sitesini ziyaret edin. “Seç Chrome’a Ekle “

Phantom cüzdan 1. adım

2.Adım : Uygulamayı tarayıcı sayfasının üst ve sol köşelerinde tarayıcıya sabitleyin.

Phantom cüzdan 2. adım

3. Adım: Bir cüzdan oluşturmaya devam edin

  • Tarayıcı uzantısında Phantom simgesini seçin. Ardından aşağıdaki gibi arayüze çalıştırın.
  • Yeni bir cüzdan oluşturmak için “Yeni Cüzdan Oluştur”u seçin.
  • Halihazırda bir Sollet cüzdanınız varsa, cüzdanı geri yükleyebilir ve “Gizli kurtarma ifadesini kullan”ı seçebilirsiniz.

Phantom cüzdan 3. adım

3.1 Adım: Daha sonra 12 anahtar kelime alacaksınız. Bu, cüzdanı geri yüklemek için gizli anahtar ifadedir. Anahtar sözcükleri kopyalayın, kaydedin veya saklamak için kağıda yazın. Kesinlikle yerini unutmayacağınız bir şekilde kaydedin.

*Not: Bu anahtar kelime son derece önemlidir. Bu anahtar kelimeyi kimseyle paylaşmayın veya cüzdanınızı kaybetmişsiniz gibi bu anahtar kelimeyi kaybetmeyin.

Ardından “Tamam, bir yere kaydettim” seçeneğini seçin.

Phantom cüzdan 4. adım

3.2 Adım: Bir parola oluşturun. Bu şifre, cüzdanın hızlı bir şekilde kilidini açmak ve işlemleri imzalamak için kullanılır. Ardından bir sonraki “Kaydet” öğesini seçin.

Cüzdanımızı artık başarılı bir şekilde oluşturduk. “Finish” seçeneğine tıklayarak artık cüzdanımızı hazır hale getirebiliriz. Cüzdanı oluşturduktan sonra son bir kez kontrol edin. Tarayıcının köşesindeki hayalet simgesine tıklayın.

Phantom Cüzdan özelliklerine Giriş

Cüzdan adreslerini kopyalama işlevi ile M-cüzdan adres aralığını seçtikten sonra ayrıntılı cüzdan adresini 44 karakterle kopyalayabiliriz.

  • SOL coin alma ve gönderme işlevi : “Al” seçeneğine tıklayın. İki işlev görünecek Cüzdandan / Borsadan Gönder: Binance gibi bir cüzdandan veya borsadan alıp gönderebilirsiniz veya FTX gibidiğer kripto para borsalarından.
  • Ek cüzdan işlevi : Yeni cüzdanlar oluşturmanıza, cüzdanları geri yüklemenize ve donanım cüzdanlarına bağlanmanıza izin verir.
  • Doğrudan cüzdanda takas işlevi

SOL Coinleri Binance’den Phantom Cüzdana Çekme işlemleri

Adım 1: Binance cüzdanına erişin

Bu adım, Binance borsasında bir hesabınızın olmasını ve cüzdanda SOL’ü cüzdana çekmek için zaten bir bakiye olmasını gerektirir.

Adım 2: Cüzdana yatırmak istediğiniz coin veya coin türünü seçin

Solana arama kutusuna girin ve SOL coin simgesini seçin.

Adım 3: Coin çekmek için Cüzdan Adresi Ekle’ye gidin

Çekilecek coin/token türünü seçtikten sonra yeni bir sekmeye geçeceksiniz. Adresi geri çekmek için Sollet Cüzdan’a yapıştırmak (kopyalamak) için dokunun.

Adım 4: Beyaz listede değilse bir para çekme cüzdanı ekleyin

Binance’in bir kimlik doğrulama işlevi vardır. Cüzdanınızın Binance hesabınızdaki beyaz listede bir adresi yoksa bir mesaj görüntülenecektir. “Daha fazlasına git” seçeneğine tıkladıktan sonra. Ek cüzdan ayarlarına giderek “Çekim Adresi Ekle”ye tıklayın.

Para Çekme Adresi Ekle’ye tıkladıktan sonra bir arama kutusu görünecektir. Kripto para türü için arama alanına “SOLANA” yazın. Bu adımda, geri çekilmek için SOL seçildi. Sistem otomatik olarak SOL ağını seçer.

Ardından, bu adımda, Phantom Cüzdan üzerinde oluşturduğunuz cüzdan adresinizi kopyalayın ve kontrol ettikten sonra kaydedin.

Adım 5: Çekilecek kripto para miktarını seçin

Cüzdanınızı kaydettikten sonra 4. adıma dönün. Sistem şimdi cüzdanınızı otomatik olarak güncelleyecektir. Kaydedilen phantom cüzdan adresini seçin ve çekilecek miktarı girin. Sonrasında para çekme işleminizi onaylayın, bu kadar basit.

Phantom Kripto Cüzdanı Hakkında Özet

Solana blok zinciri platformunun cüzdan uygulaması olan Phantom, pürüzsüz, modern bir kullanıcı ara yüzüne sahiptir. Bu cüzdanla ilgili kişisel deneyimime göre, cüzdanda bulunan takas işlevini birleştirebilen phantom cüzdanı çok popüler olabilir, ayrıca cüzdan işlevleri aynı uygulamada çok eksiksiz ve kullanımı kolay.

Borsa.net olarak sizlere faydalı bilgiler sunmaya devam edeceğiz. Aklınıza takılan herhangi bir soru veya sorun olursa bizlere yorumlarınızla iletebilirsiniz.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz