MetaMask Token ve DAO Geliyor

Ethereum tabanlı bir dizi ürün ve hizmet sunan bir şirket olan ConsenSys, 450 milyon dolarlık finansman turunu kapattıktan sonra 7 milyar doların üzerinde bir değerlemeye ulaştı . En son tur ParaFi Capital tarafından yönetildi ve Temasek, SoftBank Vision Fund 2, Microsoft ve diğerleri gibi gelecek vaat eden yatırımcıları da içeriyordu.

ConsenSys tarafından Kasım 2021’de toplanan 200 milyon dolarlık bir finansman turu, şirkete 3,2 milyar dolar değer biçti, bu da değerlemelerinin altı aydan kısa bir sürede iki katından fazla arttığı anlamına geliyor.

ConsenSys, turdan elde edilen geliri ETH’ye dönüştüreceğini ve DeFi protokollerinde ve stake etmede sahip olduğu ETH ve diğer kripto varlıklarından yararlanmak için kendi altyapısını kullanacağını söylüyor. ConsenSys CEO’su Joe Lubin’e göre, şirket bir sonraki tur için doğrudan ETH ile sermaye artırmayı planlıyor:

“Bu tur, dijital varlıkların yanı sıra fiat’ı da alıyor ve hemen ETH’ye dönüşüyor. Bir sonraki tur, yatırımcıların devam eden paradigma değişiminin bir sembolü ve bağlılığı olarak ETH’ye katkıda bulunmaları için tamamen kripto yerli olmalarına yardımcı olacağımız ‘ETH Serisi’ olacak.”

ConsenSys 7 milyar dolar değerlemeye ulaşırken, amiral gemisi ürünü MetaMask aylık 30 milyon aktif kullanıcıya ulaştı

Finansman turuna ek olarak ConsenSys, amiral gemisi ürünü MetaMask’ın aylık 30 milyondan fazla aktif kullanıcıya ulaştığını açıkladı. Şirket ayrıca MetaMask’ın bu yıl içinde yeni bir tasarıma kavuşacağını ve farklı blok zinciri protokollerini ve hesap güvenlik planlarını destekleme yeteneğini açacak bir eklenti sistemi tanıtacağını söylüyor. Şubat ayında ConsenSys, Ethereum cüzdan hizmeti MyCrypto’yu satın aldı ve hizmeti kademeli olarak MetaMask ile birleştireceklerini söyledi.

Kripto Paralarınızı Korumak için Temel Önlemler

Decrypt tarafından yayınlanan bir rapora göre Joe Lubin, MetaMask’ın bir token ve bir DAO (merkezi olmayan özerk organizasyon) başlatmayı planladığını söylüyor. Lubin, yayına MetaMask tarafından piyasaya sürülecek olan DAO’nun MetaMask’ı yönetmeyeceğini, bunun yerine “fonlanacak yeni yeni MetaMask parçalarının oluşturulmasını sağlayacağını” söyledi.

450 milyon dolarlık fon, ConsenSys’in bu yılın sonuna kadar neredeyse 700 tam zamanlı çalışandan 1.000’den fazla çalışana genişlemesine olanak sağlayacak. ConsenSys ayrıca finansmanı NFT benimseme girişimlerini hızlandırmak ve Infura’nın geliştirme araçları paketini desteklemek için kullanacak.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here