Cardano NFT platformu ADANFT piyasaya sürüldü

Cardano ağında ilk merkezi olmayan değişimi (DEX) yaratmayı amaçlayan bir ekosistem oluşturucu olan AdaSwap, Cardano’nun düşük gaz ücretlerinden, yüksek verimden ve platformun DeFi’sinden yararlanan, takas edilemez bir token (NFT) pazarı olan ADANFT‘ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

ADANFT, topluluk odaklı iyileştirme özellikleri, oyunlaştırma öğeleri ve düşük ücretlerle piyasaya çıkıyor

AdaSwap ekibi, NFT koleksiyonlarının çoğuna ev sahipliği yapan Ethereum’un yüksek gaz ücretleri ve genellikle intihal dijital sanatın şüphelenmeyen alıcılara satılmasına neden olan zayıf koleksiyon küratörlüğü gibi mevcut NFT pazar yerleriyle ilgili ana sorunları çözmeye çalışıyor. Cardano’nun düşük ücretleri nedeniyle ilk sorun kolayca çözülürken, ikinci sorun iyi düşünülmüş bir çözüm gerektiriyor.

Piyasada orijinal olmayan NFT koleksiyonlarının listelenmesini önlemek için ekip, türünün ilk örneği olan ADANFT Oylama Sistemini tanıttı. Sistem, kullanıcıların favori tokenize edilmiş dijital sanatına haftalık olarak oy vermelerini sağlar. Sonuçlar daha sonra, yalnızca en kaliteli sanat eserlerinin pazara düşmesini sağlamakla görevli, topluluk tarafından seçilen moderatörler tarafından işlenir. Yenilikçi yönetişim sistemi, yalnızca ADANFT’ta öne çıkan dijital koleksiyonların gerçekliğini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcı katılımını teşvik eder ve üyeleri katkılarından dolayı ödüllendirir.

ADALend : Cardano’da Yeni Borç Verme Platformu

Ayrıca, özel Katman Sisteminin bir parçası olarak AdaSwap ekibi, yeni başlatılan pazara oyunlaştırma öğeleri ekledi. Aşama Sistemi, ASW tokeni için ek yardımcı program sağlar ve oyunlaştırılmış Aşama Sisteminin tüm avantajlarından yararlanmak için kullanıcıları ASW varlıklarını artırmaya teşvik eder. Bağlam için, ADANFT kullanıcıları, sahip oldukları ASW miktarına göre Gümüş, Altın ve Platin olmak üzere üç gruba ayrılacaktır. Kısacası, pazarın en özel NFT’leri yalnızca daha üst düzey kullanıcılara sunulacak. Ekip, zaman içinde kullanıcı etkinliğini Katman Sistemi hesaplamalarına dahil etmeyi planlıyor.

AdaSwap CEO’su Lennon Qualmann, ADANFT’ın lansmanı hakkında şunları söyledi:

“AdaSwap DEX’i oyunlaştırma arayışında, blok zinciri teknolojisinin yeni sınırına ve değişen trendlere baktık, NFT dünyası mükemmel bir uyum sağladı. NFT’lerin geleneksel finans protokolleriyle etkileşim şeklini değiştirmenin yanı sıra NFT’lerin alım satım şeklini değiştirmeyi amaçlıyoruz.”

Cardano’da yerel NFT pazar yerinin lansmanı, AdaSwap ekibi için önemli bir kilometre taşını temsil ediyor. Yakın gelecekte AdaSwap, Cardano tabanlı bir DEX başlatmayı ve token takaslarına, verimli takas mekaniğine ve oyunlaştırılmış bir ticaret deneyimine sorunsuz erişim sağlamayı planlıyor.

AdaSwap ekosistemi, sahiplerine sıfır ücretli işlemler, yüksek APY ödülleri ve özel NFT’lere erişim gibi sayısız avantajın kilidini açan ASW tokeni tarafından desteklenmektedir. Bu ayın başlarında ekip, önemli VC’ler ve ünlü melek yatırımcılar Gal Gadot ve Jaron Varsano’nun katılımıyla gerçekleşen bir finansman turunda 2,6 milyon dolar topladı.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here