Cardano, DEX ve Metaverse Projeleri ile Yükselişe Geçti

Cardano (ADA), üzerinden geçtiğimiz bir diğer haftada gelişen ve gözlemlenen ralliler ile çoğul kripto para pazarlarından farklı hareket etti, Bitcoin 40,000 dolar dolaylarında konsolide eğilim yapısı göstermeye devam ediyor.

İçinde bulunduğumuz haftanın ilk günlerinde, Cardano üstüne konumlanmış merkezi olmayan bir borsa (DEX) olarak hizmet veren Sundae Swap, piyasadaki konumunu almaya son derece hazır ve istekli durumda olduklarını ve bu perşembe günü itibari ile yapıya start vermeyi hedeflediğini açıkladı.

Tanıtım programı, 25 Ocak, 30 Ocak, 4 Şubat, 9 Şubat ve 14 Şubat tarihleri baz alınarak yapıyı kendi bünyesine katan ADA stakers için beş periyodik hamle dahilinde ISO’yu barındırıyor.

DEX ek olarak verim pazarı servisini de bünyesinde tutacak. Likidite hacim topluluklarına katılım gösteren kullanıcıları içine almak için borsanın ilk altı aylık süreçte her yirmi dört saat içinde 500.000 SUNDAE temin edilecektir.

Cardano üstüne konumlanmış merkezi olmayan bir borsa (DEX) : SundaeSwap

Sundae Swap bir paylaşımında Beta konsepti ile oluşum gösterdiğini duyurdu:

“DEX yapısının akıllı kontratları bütünü ile denetim haline alınmış olsa ve DEX koruma oluşumları için bütün endüstri klasik normlarını karşılayacak dahi olsa, Cardano blok zinciri teknolojisinde hali hazırda işlem gören yapı alanı kısıtlamaları sebebi ile bütünüyle merkeziyetsiz kurulun işleme dökülmesi arzulandığı üzere birdenbire çalışılabilir durumda olamayacak.”

ADA, açıklamanın ardındaki yirmi saat zaman dilimi içerisindeki %14’lük oran dilimini işleme, sıralamaya koyarak gelişmelere ve dedikodulara pozitif anlamda cevap verdi. Hype anlatımını çeşitlendirecek olunursa, ilk Cardano altyapılı metaverse projesi durumunda olan Pavia.

Cardano altyapılı  ilk metaverse projesi : Pavia

Proje ismini İtalyan matematikçi Gerolamo Cardano’nun hayata gözlerini açtığı şehirden ilhamlanan Pavia, 2021 yılının son zamanlarına doğru arsa toplulukları elden çıkarmaya başladı. Pavia metaverse yapısının bütününde 100.000 lot bulunmakta ve daha şu andan itibaren 60.000 adet alım gösterdi. Denetleyici mekanizma herhangi bir netlik olmayışının sebebi ile ABD ve Birleşik Krallık ülkelerinde hayatlarına devam edenler haricinde bütün kullanıcılar aracılığıyla kullanım görebilir.

Yol haritası oluşturulan bu projeyi konu alan bir teknik inceleme yazısında Pavia’da oluşum gösteren yerel kripto para biriminin PAVIA olduğunu ve bu birimin %25’lik kısmının 2021 senesi aralık ayı itibari ile blok zincir teknolojisinde durum işaretinden sonra Pavia NFT ögeleri hakimlerine airdrop ile temin edildiğini ifade etti.

“DeFi ve bütün yapısı ile faaliyet gösteren Merkezi Olmayan Borsalardan (DEX yapılanmaları) evvelki bir sanal evrende, kripto para birimleri ve az miktarda başka yerel öge oluşumları, ana fakat özellik sistemi ile bir sipariş kullanım araştırma yapısı faaliyet alan mueseliswap.com adlı internet sitesinde faal ve etkin olarak alım satım yapılabilir.”

ADA kripto para birimi içinde bulunduğumuz zaman dilimi içerisinde üzerinden geçtiğimiz bir hafta içerisinde %30 oranında yükseliş trendi gösterirken, kripto para pazarının geneli ya iniş eğiliminde veyahut stabil düzeyde.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz