Boğa Koşusu için Hazırlanan En iyi 2 Kripto Para Birimi

Önümüzdeki yıllarda piyasayı alt üst edebilecek bir kripto para birimi mi istiyorsunuz? The Sandbox (SAND) ve Cardano’dan (ADA) başka yere bakmayın. Her iki varlık da blok zinciri tabanlı meta veri deposu ve merkezi olmayan uygulama geliştirmede liderlik pozisyonları oluşturduklarından uzun vadeli başarıya hazır görünüyor.

Sandbox (SAND) 

Son 30 günde yüzde 110’luk bir artışla The Sandbox şimdiden bir boğa koşusunda ve kripto para birimi değerlemeleri herkesin bildiği gibi değişken olsa da, bu projenin metaverse odaklı tokeni, avantajı ve merkezi olmayan bir sanal dünyanın temel taşı olarak potansiyel kullanım durumları sayesinde mükemmel büyüme oranını koruyabilir. 

Meta veri deposu, birbirine bağlı sanal gerçeklikleri destekleyecek potansiyel bir yeni nesil internet yinelemesidir. Oyun ve sosyal medya gibi endüstrileri daha sürükleyici hale getirerek dönüştürebilir. Sandbox, halka açık video oyun şirketi Roblox’a benzer şekilde, oyuncuların oyun deneyimlerini “oluşturabileceği, sahiplenebileceği ve para kazanabileceği” blok zinciri tabanlı bir platform oluşturarak bu fırsatı ele almayı hedefliyor.

Sandbox ayrıca kullanıcıların meta veri deposunda “LAND” olarak bilinen sanal gayrimenkul satın almalarına olanak tanır. Mülkiyet, blok zincirinde depolanan dijital kayıtlar olan, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) aracılığıyla kaydedilir.

Blockchain projelerine sağlıklı bir şüphecilikle bakılması gerekirken, The Sandbox etkileyici bir ilerleme kaydediyor. 29 Kasım’da platform, sanal dünyasının 18 oyun deneyimi içeren ve 19 Aralık’a kadar sürecek olan Alpha sürümünü başlattı. Geliştiricisi Pixowl (Hong Kong merkezli oyun geliştiricisi Animoca Brands’in bir yan kuruluşu), Android ve Apple IOS için mobil oyunlar (Sandbox Franchise) geliştirme konusunda gerçek dünya deneyimine sahiptir ve bu da güvenilirliğini artırır.

Cardano (ADA)

51 milyar dolarlık piyasa değeriyle Cardano, dünyadaki altıncı en büyük kripto para birimidir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Merkezi olmayan uygulamalar (dApps) olarak adlandırılan, kullanıcı tarafından oluşturulan otonom programları çekmek için Ethereum ile rekabet etmeyi hedefliyor ve daha büyük rakibinden daha iyi hız ve ölçeklenebilirliğe sahip.

DApp’ler, yalnızca değer depolamak ve iletmek dışında blok zinciri teknolojisinin potansiyelini önemli ölçüde artırır. Merkezi olmayan kripto para borsalarından yatırımcıların kripto para varlıklarını ödünç almasına ve ödünç vermesine izin veren finans platformlarına kadar değişen kullanım durumlarını mümkün kılarlar. Cardano’nun dApp’leri, ağ üzerinde etkileşim kurmak ve ücret ödemek için ağın yerel jetonunu (ADA) kullanır, böylece varlığa olan talep ve değerlemesi üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olurlar.

Cardano Alonzo Hard Fork yükseltmesiyle akıllı sözleşmeleri (dApp’ler oluşturmak için kullanılan kendi kendini yürüten programlar) etkinleştirdi ve platformun 3.000’den fazla projeye ev sahipliği yapan daha büyük rakibi Ethereum gibi iyi geliştirilmiş bir dApp ekosistemine sahip olması birkaç yıl alabilir. Ancak Cardano, üstün işlevsellik sunarak aradaki farkı kapatmayı hedefliyor.

Madencilerin işlemleri doğrulamak için bulmacaları çözdüğü hantal bir çalışma kanıtı (POW) protokolü kullanan Ethereum’dan farklı olarak Cardano, Ouroboros adlı bir hisse kanıtı sistemi kullanır. Burada, işlemleri doğrulama yetkisi Cardano’nun tokenlerinin sahipliğinden gelir.

Cardano’nun madencileri, blok zincirini mevcut kriptoları kullanarak günceller, bu daha hızlıdır (Cardano, Ethereum’un 15 ila 20’sine kıyasla saniyede 257 işlem gerçekleştirebilir) ve POW sistemlerinden daha az çevreye zararlıdır. Ethereum sonunda PoS’a geçmeyi planlıyor, ancak bunun ne zaman olacağı belli değil, bu da Cardano’yu hız ve ölçeklenebilirliğe öncelik veren dApp geliştiricileri için çekici bir platform haline getiriyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz