Bitcoin Fiyatı Aralık Ayında Nasıl Değişecek ?

2009’daki ortaya çıkışından bu yana Bitcoin birçok boğa ve ayı sezonu gördü ve her döngü bir öncekinden daha uzundu. Bununla birlikte, Bitcoin boğa ve ayı piyasasının döngüsel karakteri birçok faktöre bağlıdır. Yine de fizyolojik bakış açısı, daha yüksek ATH iddiasında bulunanları destekliyor, fiyat seviyeleri boğalar için değil ayılar için ve mevcut düşüş eğiliminin nedeni bu olabilir.

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz ay boyunca boğalar ve ayılar arasındaki savaşla mücadele etti. Bununla birlikte, fiyat birçok kez 59 bin dolardan sekti ve boğalar fiyat seviyesini 54 bin doların üzerinde tutmayı başardı. Ünlü analist Will Clemente, mevcut düşüş hareketinin olası nedenlerini açıkladı.

  • Bitcoin fiyatı, devasa tasfiyeler sonucunda 60 bin ila 61 bin dolar civarındaki direnci geçemedi.
  • Açık Pozisyon ve Sürekli Açık Pozisyon ATH’de BTC/USD cinsinden işlem görüyor ve yakın bir satışa işaret ediyor.
  • Birçok ülkede mevzuata uygunluk veya kripto yasağı gibi belirsizlikler, tüccarların hisselerini geri çekmesine neden oluyor.

Bitcoin fiyatı 2021 yılı sonunda yeni zirveler görecek mi ?

Bir kripto analisti Philip Swift, Bitcoin’in fiyatının 16 Aralık’ta parabolik hareket etmeye başladığı Aralık 2020’deki boğa koşusunu hatırlattı.18 Aralık’ta gerekli düzeltme ile BTC fiyatı önceki ATH’sinin üzerine çıktı. Bu nedenle, önümüzdeki 15 gün, varlığın gerçek gücünü göstermesi için çok önemli olacaktır.

Toplu olarak, Santiment’in zincir içi tedarik dinamikleri, likit olmayan arz ve HODLer’lardaki kademeli artışı doğrulamaktadır. Ayrıca, Ocak ayında Bitcoin piyasasına taze fon akışı beklentileri var. Enflasyon oranı 2022’nin başlarında daha da kötüleşeceğinden, tanınmış teknoloji firmaları satın alma güçlerini yönetmek için Bitcoin’i benimsemeyi düşüneceklerdir. Bu konuyla ilgili gelişmeleri Apple Bitcoin ödemesi kabul edecek mi ? başlıklı içeriğimizde bulabilirsiniz.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz