Apple Bitcoin ödemesi kabul edecek mi ?

Enflasyonist bir atmosferde, sayısız kripto para projesi yatırımcılar için daha çekici görünüyor. ABD enflasyonunun olası tehditleri ve hakim pandemik durum, yatırımcıları Bitcoin ödemelerini benimsemeye teşvik ediyor. Öte yandan, Visa ve Mastercard’ın ağ hacimlerini geride bırakmak için gelişiyor.

Jerome Powell, beklenenden birkaç hafta önce gerçekleşecek aylık tahvil alımlarının azaltılmasına ilişkin açıklamalar yaparken, yatırımcılar Bitcoin yatırımlarına akın ediyor, küresel kripto piyasası değeri çıtasını yeni zirvelere çıkardı. Bu hareket, faiz oranlarında daha fazla artışa neden olacak ve hiperenflasyona neden olacaktır.

Büyük teknoloji firmaları Bitcoin ile ödemeler alabilir

Tanınmış teknoloji firmaları, satın alma güçlerini yönetmeye yardımcı olacak yatırım fırsatları arayabilir. Özellikle, Apple (191 milyar dolar), Google (168 milyar dolar), Microsoft (137 milyar dolar), Amazon (86 milyar dolar), Facebook (86 milyar dolar) ve Oracle (39 milyar dolar) gibi önemli nakit rezervleri olan şirketler bu fırsatları değerlendirebilir. Kripto yatırımlarına. Ayrıca, kripto piyasası bilgi platformu Bitcoin Archive, Apple’ın Bitcoin ödemelerini benimsemesi konusunda iyimser olduğunu söyledi. Bu nedenle, üst düzey teknoloji firmalarının yakında Bitcoin ödeme kabulüne başlayacağı konuşuluyor.

Öte yandan Blockdata raporu, Bitcoin’in PayPal, Visa ve Mastercard ödemelerine karşı gelişimini doğruluyor. Bitcoin ağı 2021’de ortalama 489 milyar dolar değer kazandı. Visa, Mastercard ve PayPal ödemeleri sırasıyla 3,2 trilyon dolar, 1,8 trilyon dolar ve 302 milyar dolar değerinde ağ hacmi kaydetti. Ancak platform, Bitcoin’in ödeme ağının muazzam büyümesi konusunda iyimser.

Bu nedenle, amiral gemisi varlık ve diğer devrim niteliğindeki kripto para birimi projeleri, yakın gelecekte sürdürülebilir bir büyüme yaşayacaktır. Özellikle platform, pandemi ve küresel finansal krizler gibi belirsizlikler sırasında kripto paralar büyük gelişme gösterdi.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz