Bitcoin, Ethereum Hash Düzeyleri En Yüksek Seviyelerine Uzanıyor

2022 senesinin başlangıç zamanlarında hem Bitcoin hem de Ethereum’un hash seviyeleri bütün tarihlerin pik düzeylerine (ATH) ulaştı. Bitcoin’in hash kuvveti birim saniyede 200 exahash’ın (EH/s) üstüne tırmanırken, Ethereum’un hash potansiyeli birim saniyede 1 petahash’ın (PH/sn) üstüne ulaştı.

Bu gelişmeler ışığında, birkaç madencilik sanal öge platformu, ATH’leri ve bu platformların esas fikir yapı işleme potansiyeli uzun süre evvel tespit edilen maksimum düzeylere geri dönmediği için hash seviyelerinin azaldığını belirledi.

Bazı Hash Yapıları iyi Yönde ivmelenirken, Bir Başka Kripto Platformlarında iletilen işlem Potansiyeli Yeteri ve Arzu Edilen Seviyede Performans Gösteremiyor

İnceleme yazısının ele alındığı esnada, BTC’nin veri yapı potansiyeli, 15 Ocak 2022 tarihinde eriştiği ATH düzeyine ulaştıktan sonra, birim saniyede 200 exahash (EH/s) bölümünün üstünde seyrediyor. Son altı ay gibi bir süreci incelediğimiz zaman hashrate verileri, 16 Ocak 2022 tarihi, Bitcoin’in hash kıyası, 216.50 EH/s ile yirmi dört saatlik süre baz alınarak en yüksek düzeye erişti.

17 Ocak 2022 hafta başında ilk üç işlem hacmi sırası ile F2pool, Foundry USA ve Antpool’u içine alıyor. Her üç hacim grubu da global çapta hash seviyesinin %15’ini aşkın ya da 29 EH/s hash potansiyeline vakıftır.

Son 180 günü baz aldığında ve bütün vakitlerin hesaplamaları ek olarak, Monero kripto para biriminin platform hash seviyesinin, yayın vaktinde saniyede hemen hemen 3,49 GİGAHASH (GH/s) ile bütün vakitlerin pik rekorlarında dolaştığını belirliyor.

Dört güne erişilebilir bir zamanda, Bitcoin’in platform seviyesinin %6,24 kadar yükselmesi öngörülüyor ve bu gelişme de platform seviyesini bütün vakitlerin pik düzeyine ulaştıracak. Bir ileriki nesil dönüşümünden sonraki öngörebilme sıkıntısı, incelemenin ele alındığı esnada istatistik bilgilerine göre 25,89 trilyon dolaylarında seyredecek.

Ethereum’un platform hash seviyesi, Aralık 2021 yılı itibari ile oluşturulan bu amaca ilk kez eriştikten sonra 1 PH/s seviyesini sabitlemeyi de hallediyor. Ethereum platformundaki en efektif madencilik hacmi, birim saniyede 295 terahash ile ethermine.org birimindedir ve ETH hash seviye derecesi yüzdelik sisteme göre %3,66.

Litecoin, Monero, Dash Coinlerinin Hash Oranları

Bitcoin, Ethereum ve Monero türevi platformlar bütün süreçlerin maksimum düzeylerini belirlerken, Litecoin gibi platformlar yakın vakitlerde yeni hash seviyesi ATH’lere ulaşamadı. LTC biriminin Pazar günü platform seviyesi 368,96 TH/s birimi dolaylarındadır fakat 2019 senesi temmuz ayının ilk haftaları itibari ile LTC kripto para biriminin hash kıyası seviyesi 468,50 TH/s biriminde bir ATH ölçütüne erişti.

Bugün itibariyle Dash’in hash seviye kıyaslaması 5,24 PH/s dolaylarında seyretmektedir, fakat takvimler Eylül 2020 tarihini gösterdiğinde 7,14 PH/s birim seviyesine erişti. Total durumda, platformun hash potansiyel yapısında on altı aylık bir zaman diliminde %26,61’lik bir azalma yönelimi tespit edilmesi manasına denk gelmekte.

Ethereum Classic platformunun totalde hash kıyaslama seviyesi 17 Ocak tarihinde 20.37 TH/s birim değerindedir ve bu, platformun Haziran 2021 yılı tarihindeki 23 TH/s birim değerinin üstünde konumlanan ATH birim ölçütünden daha alt değerlerdedir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz