Bitcoin Ağustos ayı sonuna kadar 30.000 dolara ulaşabilir mi?

Federal Rezerv tarafından faiz artırımı korkusu nedeniyle Bitcoin’in 21.000 doların altına düştüğü kripto para birimi endüstrisi için zor bir haftanın ardından, kripto kralı bu çıtanın üzerine çıktı. Bu artış, yatırımcıların fiyatının Ağustos ayı sonuna kadar gıpta edilen 30.000 dolara ulaşıp ulaşamayacağını merak ediyor.

Kripto topluluğu Ağustos ayı için oldukça iyimser…

CoinMarketCap topluluğu, BTC’nin yalnızca bu temel psikolojik seviyeye ulaşmakla kalmayıp, kullanıcıların gelecekteki fiyat hakkında spekülasyon yapmalarına olanak tanıyan “Tahmini fiyat”ı kullanarak 31 Ağustos 2022’ye kadar ortalama 32.493 dolar fiyatla işlem göreceğini tahmin ediyor.

Bu tahminle birlikte topluluk oyları, varlığın fiyatının Ağustos ayı sonuna kadar yazının yazıldığı sıradaki değerinden %51,37 veya 11,026 dolar artacağını tahmin ediyor.

Yayınlandığı tarihte, 20.325 topluluk üyesi oy kullandı ve yukarıdaki tahminle sonuçlandı. Yani bu, anket katılımcılarının çok iyimser bir tahmini.

Eylül sonu için tahminler söz konusu olduğunda, topluluk fiyatın biraz daha düşük olmasını bekliyor ve şu ana kadar 14.496 kullanıcı oyuna göre ortalama 32.129 dolar. Bu, mevcut fiyata kıyasla %45’ten fazla bir yükselişi temsil eder.

Aynı zamanda, bazı uzmanlar, BTC fiyatının tereddütlü davranışının Wycko ff kurulumunun bir parçası olabileceğine inanan CryptoYurii olarak bilinen bir kripto ticaret uzmanı da dahil olmak üzere, Bitcoin’in Eylül 2022’ye kadar gerçekten 30.000 dolara ulaşabileceğine dair görüşlerini dile getirdiler.

Bu arada, Bloomberg Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, Bitcoin konusunda iyimser ve önde gelen kripto para biriminin ikinci yarıda gerçekten daha iyi performans gösterebileceğine inanıyor.

Geleneksel pazarlarla güçlü bir şekilde ilişkili bir fiyat hareketi

Yılın başından bu yana, Bitcoin 23.810 dolar veya fiyatının yaklaşık %50’sini kaybetti, şu anda 46.700 dolardan 22.890 dolara düştü. Bu satırları yazarken fiyat, önceki yedi güne göre %0,5’lik bir düşüşe işaret ediyor.

Ek olarak, 27 Temmuz’daki CoinMarketCap verilerine göre, bu metriğe göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in tüm piyasa değeri şu anda 409,5 milyar dolardır.

Bitcoin, tüm piyasa gibi son 24 saat içinde ilginç bir toparlanma yaşadı. FED’in kilit oranlardaki artışı açıklamasının ardından tüm geleneksel ve kripto piyasalarında önemli bir artış yaşandı. Bitcoin fiyatı 24 saat içinde %7,30, Ethereum fiyatı neredeyse %10 ve Solana yaklaşık %7,3 değer kazandı.

Ancak, birçok gözlemci temkinli olmaya devam ediyor. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde dörtnala yükselen enflasyon bağlamında, faiz oranlarındaki bu artış bekleniyordu ve piyasa önümüzdeki saatlerde daha fazla düşüş yaşayabilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz