Bitcoin 13 Haziran’dan bu yana ilk defa 23.000 Dolar oldu

Son 24 saatteki yeni bir ralli fiyatıyla varlık bir kez daha 23.000 doların üzerine çıkıyor. Bazıları için mevcut durum, Bitcoin ve kripto piyasasının bu ayı piyasasının üstüne çıkmasına bile yardımcı olabilir!

Alıcılar satıcılardan devralıyor!

Kısa vadeli bir analize bağlı kalırsak, alıcılar artık satıcılardan devralıyor gibi görünüyor. Dün, Bitcoin 22.000 doları aştı. Ancak iyileşme burada durmadı. Yazma sırasında, Bitcoin fiyatı 23.500 dolar ile flört ediyor. Varlığın 23.000 doları geçmesinin üzerinden bir aydan fazla zaman geçmişti. Son 24 saat içinde kripto para birimlerinin lideri %7,66 arttı.

Nitekim, geçen Nisan ayından bu yana ilk kez varlığın fiyatı 50 günlük hareketli ortalamasının üzerine çıktı. Günün bu eşiğin üzerinde kapanmasının teyidi piyasalarda heyecan yaratabilir.

Son birkaç gün içinde, Bitcoin ve kripto piyasası bu nedenle çok elverişli bir iklimde gelişiyor. Piyasa değeri 1 triyon dolar üzerine çıktı ve ana borsa endeksleri de yeniden yükselmeye başladı.

Geçen haftadan bu yana, piyasa duyarlılığının aşırı korkudan çıktığını unutmayın. Kripto Korku ve Açgözlülük göstergesi bugün “Korku” kategorisinde 31/100’de. Burada yine, bunlar neredeyse 3 aydır gözlemlenen en yüksek seviyelerdir.

Kripto para fiyatları dibi gördü mü?

Bu soruya kesin bir cevap vermek zor. FTX platformunun CEO’su Sam Bankman Fried gibi, birçok oyuncu kripto pazarının dibe çok yakın olduğuna inanıyor. Son birkaç günün yükselişi, bazı analistleri dibin artık geçtiğini duyurmaya sevk ediyor. Ama dikkatli olmakta fayda var, çünkü FED ve Avrupa Merkez Bankası tarafında faiz kararları açıklanacak.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz