Binance patronuna göre Bitcoin satın alma zamanı

Borsa lideri Binance başkanı Changpeng Zhao, Bitcoin’in öldüğü ilan edildiğinde satın alan yatırımcıların tarihte genellikle haklı olduğunu düşünüyor.

Bitcoin kendini kırmızıda bulur bulmaz, birçok medya veya analist bir balonun patlamasını veya daha da kötüsü ölümünü vurguluyor. Bitcoin Obituaries, Bitcoin’in kaç kez ölü ilan edildiğini takip etti: şimdiye kadar 455 kez. Kasım 2021 ATH’sinden bu yana Bitcoin, değerinin yaklaşık %75’ini kaybetti ve şu anda 20.000 dolar civarında işlem görüyor. Bu nedenle, birçok yorumcunun bir kez daha varlığın ölümünü uyandırması doğaldır.

Başka bir sinyal, korku ve açgözlülük endeksi, kripto pazarında aşırı korku hissini gösteren 9 puanla en düşük seviyede. Bu, nadiren elde edilen tarihsel olarak düşük bir puandır. Son haftalarda piyasayı sallayan karamsarlığın gerekirse kanıtı. Buna piyasayı vuran tüm kötü haberler eklendiğinde, kripto para birimleri etrafındaki bu karamsar iklimi açıklayan tüm unsurlara sahip olacaksınız.

Binance patronu CZ gelecek için iyimser

Binance’in karizmatik patronu Changpeng Zhao, bu piyasa durumunun olumlu tarafını görüyor. Geçenlerde bununla ilgili tweet attı:

 

Tarihsel olarak konuşursak, manşetler ölümünü her duyurduğunda Bitcoin alıyor olsaydınız, oldukça iyi iş çıkardınız. Umutlarını kaybettiklerinde, genellikle dibin oluştuğu yer burasıdır. Bu yatırım tavsiyesi değildir, gelecek için herhangi bir strateji önermiyorum.

CZ, Bitcoin’in öldüğü her duyurulduğunda davranışını desteklediği gerçeğini kanıtladı. Tabii ki, geçmiş performanslar geleceği tahmin etmiyor ve önümüzdeki birkaç ay için bir ATH vaat etmiyor. Bununla birlikte, tarih, piyasa düşüşe geçtiğinde, kriptoların genellikle bir trend dönüşü için seçtikleri zaman olduğunu göstermiştir. Bu nedenle, özellikle uzun vadede girişinizi düzeltmenize ve dolayısıyla bu düşüşlerden yararlanmanıza olanak tanıyan bir DCA stratejiniz varsa, bu genellikle yatırım yapma zamanıdır.

Ayı piyasasında balinalar toplu olarak Bitcoin satın alıyor

Önümüzdeki birkaç hafta ve aylar, Bitcoin ve kripto piyasası için gerçekten bir dip bulup bulmadığımızı bize gösterecek. Ayrıca tarihin tekerrür edip etmediğini ve bunun gerçekten tüm yatırımcılar için bir fırsat olup olmadığını da göreceğiz.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz