Binance Labs, PancakeSwap’a yatırım yapıyor

Borsa liderinin yatırım fonu Binance Labs, piyasadaki ana DEX’lerden biri olan PancakeSwap’a yatırım yaptığını duyurdu.

Binance Labs: Binance’in yatırımlar açısından güçlü kolu

Binance Labs, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in sahip olduğu risk sermayesi şirketidir. Rolü, Web3 ekosisteminin taşıyıcıları olan çeşitli yüksek potansiyelli startup’ları, projeleri veya şirketleri belirlemek ve bunlara yatırım yapmaktır. Binance Labs’ın misyonu, kripto para birimlerinin küresel ölçekte kitlesel olarak benimsenmesine katkıda bulunmaktır.

Fon 3 yılı aşkın bir süredir varlığını sürdürüyor ve dünya çapında 170’den fazla projeyi destekledi. Binance’in yatırım kolu tarafından desteklenen projeler arasında Kava, Moonbeam ve Axie Infinity blok zincirlerini sayabiliriz.

Binance, PancakeSwap için yatırımlarına devam ediyor

PancakeSwap, blockchain ekosistemindeki en popüler merkezi olmayan borsalardan (DEX’ler) biridir. Eylül 2020’de başlatılan ve Binance blok zincirinde barındırılan, kilitli varlıkların en fazla varlığına sahip ilk 10 protokolde yer alıyor ve yaklaşık 400.000 aktif kullanıcıya sahip. Özellikle kripto para birimlerinin birkaç saniye içinde değiş tokuşunu veya farklı likidite havuzlarının ilginç getirilerine erişmeyi sağlar.

PancakeSwap (CAKE) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Miktarı henüz açıklanmayan bu yatırımla Binance, platformun pazarlanmasının yanı sıra teknolojik gelişime de yardımcı olmak istiyor.

PancakeSwap’ın yerel tokeni CAKE, Binance Labs’in duyurusuna Pazartesi günü %10’a yakın bir kırılma ile olumlu tepki verdi. Bununla birlikte, token hala bir ay öncesine göre fiyatının %36’dan fazla altında. Benzer şekilde, ATH’sinden bu yana, özellikle son haftalarda bozulan piyasa koşullarından dolayı etkileyici bir düşüş yaşadı. Bazıları, DeFi’nin giderek daha rekabetçi hale gelen bağlamında projenin geleceğini merak ediyor.

Bu haber ve bu yatırım, DEX’te listelenen çeşitli kriptolara ve projelere de fayda sağlayabilir.

Binance, risk sermayesi fonu aracılığıyla, fırsat açısından zengin ademi merkeziyetçi finans evreninde bir yer edinmek istiyor. Bu nedenle borsa devinin sektördeki öncü ve tanınmış oyunculardan biri olan PancakeSwap’ı seçmesi mantıklı. Önümüzdeki aylarda bu yatırımın kapsamını ve piyasadaki referans DEX’lerden biri için gelişmeleri göreceğiz.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz