Binance, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasına 500 milyon dolarlık katkıda bulundu

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) dosyasına göre, birçok yatırımcı ve risk sermayedarı, Binance dahil olmak üzere Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasını destekledi.

Binance, Twitter’ın devralınmasına katıldı

Kripto para ticaret platformu Binance, 25 Nisan’da Elon Musk’ın Twitter’ı devralmasına 500 milyon dolar katkıda bulundu.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) dosyasına göre Binance, diğer 17 yatırımcıyla birlikte katıldı.

Ayrıca , 800 milyon dolara kadar katılım sağlayan Sequoia Capital, 316 milyon dolara kadar Fidelity ve hatta 400 milyon dolara a16z (Andreessen Horowitz) gibi kripto para ekosistemine alışmış yatırım fonları da buluyoruz.

Form 13D olan SEC belgesi, bir şirketin halka açık bir şirketin halka açık menkul kıymetlerinin %5’inden fazlasını satın alması durumunda 10 gün içinde SEC’e sunulmalıdır.

Bilgilerin sızdırılmasından kısa bir süre sonra Binance CEO’su Changpeng Zhao, bunun sadece “küçük bir katkı” olduğunu söylemek için tweet attı.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almak için ilk teklifini yaptığı 14 Nisan tarihli bir önceki tweet’ine paralel olacak bir çıkış:

“Özelleştirin, bir token yayınlayın, ademi merkezileştirin. İstenmeyen postaları ve dolandırıcılıkları azaltmak için doğrulanmış hesaplara bir maliyet ekleyin.»

Tesla‘nın CEO’su, Twitter’ın devralınmasından sonra platformu tamamen özgür bir ifade alanı haline getireceğini, ağda bolca bulunan botlara saldıracağını ve kullanılan ünlü sosyal ağın algoritmasını ortaya çıkaracağını belirtmişti.

Haberin ardından BNB coin fiyatı 10 dolar artarak 400 dolardan 410 dolara yükseldi ve şimdiki fiyatı olan 404 dolara düştü. Ancak milyarder Elon Musk’ın favori memecoin’i Dogecoin (DOGE), haberlerden etkilenmedi.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here