Binance, ADA ve AVAX’ı teminat varlıkları olarak ekledi

Binance, kredi teklifini genişletmek amacıyla Binance Loans platformuna teminat varlıkları olarak ADA ve AVAX’ı eklediğini duyurdu.

25 Mayıs’ta blogunda yayınlanan bir makalede, Binance Loans platformuna teminat varlıkları olarak ADA ve AVAX kripto paralarını eklediğini duyurdu. Bu, bir kullanıcı kredi vermek istediğinde bu kriptoların teminat olarak kullanılabileceği anlamına gelir.

Ancak aradaki fark, ADA veya AVAX ile teminat varlığı olarak bir kredi sözleşmesi yaparak, faizi azaltmak için AVAX’ın stake edilebiliyor olmasıdır.

Başka bir deyişle, ödünç almak için kullanılan teminat varlıkları, kripto para birimi blok zinciri ağının çalışmasını desteklemek için belirli bir cüzdana yatırılır. Bunun karşılığında, kullanıcı kredisinin faiz oranlarını düşürmesine izin veren ödüller alır.

Binance Kredileri çok aktif bir şekilde gelişiyor

Binance Loans, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) veya Binance Coin (BNB) gibi belirli kripto para birimlerini genellikle 180 günü, yani 6 ayı aşmayan sınırlı bir süre için ödünç almanıza olanak tanıyan platform tarafından başlatılan bir hizmettir. İhtiyacınız olan tek şey ödünç almak için bir Binance hesabıdır.

Binance Kripto Kredileri Nedir ?

Bir kredi sözleşmesi gibi, ödünç almak isteyen kullanıcılar, bazı kripto para birimlerinin hareketsiz kalmasına neden olan teminat kullanmalıdır. Binance, teminat olarak kullanılan para birimlerini çeşitlendirmek ve böylece daha eksiksiz bir hizmet sunmak için ADA ve AVAX’ı ekledi.

Bu Binance borçlanma hizmetinin, merkezi olmayan finanstan (DeFi) ayırt edilmesi gerektiğini hatırlatalım. Burada daha çok merkezi bir platforma dayalı hizmet olan CeFi’den bahsediyoruz. Kullanıcılar bu kredi türü ile teminat kazanabilir ancak şartlar genellikle daha katıdır.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz