Binance 1.8 milyon BNB yaktı

Binance, 19. çeyrek BNB yakma işlemini az önce gerçekleştirdi. Bu deflasyonist operasyonun bir parçası olarak, borsa 1.8 milyon BNB’yi veya 770 milyon doların biraz üzerinde imha etti. Her zaman olduğu gibi yakılan tokenlerin bir kısmı BNB Chain kullanıcılarının kaybettiği kripto para birimleri arasında yer alıyor.

Borsa, resmi blogunda yayınlanan bir basın açıklamasında, “ toplam 1.839.786.26 BNB ” veya eşdeğeri olan 741.840.738.874 doları yok ettiğini açıklıyor. Yanmış kripto para birimleri piyasadan kalıcı olarak kaybolur. 

Kripto para yakım işlemini daha da iyi anlamak için makalemize göz atabilirsiniz;

Kripto Para Yakma (Coin Burn) Nedir ?

Binance platformu, arzı azaltmak için dolaşımdaki bazı BNB tokenlerini yok etti. Teknik incelemede açıklandığı gibi, tokenlerin imhası,  dolaşımdaki 100 milyon BNB’yi veya arzın %50’sini kaldırmayı amaçlıyor.

Bu deflasyonist süreç teorik olarak dijital para biriminin fiyatındaki artışa katkıda bulunmalıdır. Yazma sırasında, BNB coin fiyatı, geçen Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 690 dolardan çok uzakta, 430 dolar civarında seyrediyor.

Pioneer Burn programında BNB yakıldı

Yılın bu ikinci yakma işlemi, kendi kendine yanma mekanizmasına dayanmaktadır. Binance’in basın bülteninde hatırlattığı gibi, bu otomatik yakma işlemi , BNB fiyatına ve toplam blok sayısına göre kaldırılan token sayısını otomatik olarak hesaplar.

Geçen yılın sonlarına kadar borsa, hangi kripto varlıkların yakılacağını manuel olarak seçiyordu. Duyuruda şirket, “BNB Auto-Burn, merkezi Binance ekosisteminden bağımsız daha objektif bir süreç lehine önceki yazma mekanizmasını değiştirdiğini” açıklıyor. Binance, Binance Akıllı Zincirinin evrimi olan BNB Zinciri ücretlerinin gerçek zamanlı olarak yakılmaya devam edeceğini belirtiyor.

Platform ayrıca 9.403.78 BNB’nin Pioneer Burn programı kapsamında yakıldığını da belirtiyor. Bu girişim, gönülsüz transferler yapan Binance Akıllı Zincir kullanıcılarının fonlarının bir kısmını geri almalarına yardımcı olur. Kaybedilen tokenlar, yakma için basitçe BNB’ye dahil edilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here