Solana’nın En iyi Yield Farming Platformları

Bazı merkezi olmayan finans (DeFi) araçları, geleneksel finans çözümlerini yeniden yaratır. Bunlardan biri, kullanıcının faiz kazanmak için kripto varlıklarını bir likidite havuzunda uygulamasına izin veren Yield Farming sistemidir. Böylece platformda her işlem yapıldığında, kilitli varlıkları bırakan kişi bir ödül alır.

Staking adı verilen işlem, sabit veya değişken gelirle sonuçlanabilir. Yield Farming yapan yatırımcılar, fonlarını operasyonlar için ödünç verdikleri için likidite sağlayıcıları olarak bilinirler. Ödül ve faize ek olarak, söz konusu protokolün gelişimi hakkında fikir verme imkanı gibi teşvikler de var.

Solana Blok Zincirinde Yer Alan Yield Farming Platformları

Bu platformlardan herhangi birini kullanmak için, Sollet.io (Project Serum tarafından oluşturulan cüzdan), Phantom, Solflare, Math Wallet veya Coin98 uzantısı gibi bir Solana cüzdanı bağlamanız gerekir.

Faiz Kazanmak için En iyi Kripto Cüzdanları

1. Raydium (RAY)

Bu, 41 milyar doları aşan işlem hacmiyle en yüksek değere sahip staking platformlardan biridir, bu da oldukça güvenli olduğu anlamına gelir. Farklı noktalarından biri, kullanıcıların ekosistem tarafından desteklenen diğer protokollerin likiditesinden yararlanabilmesidir.

2. Orca (ORCA)

Kullanıcı dostu arayüzü ile Orca, Polychain ve Three Arrows Capital gibi kripto pazarındaki en büyük risk fonlarından bazıları tarafından destekleniyor.

3. Saber (SBR)

Zincirler arası likidite ağı, kullanıcıların Solana’daki önde gelen sabit para borsası olan Solana ve diğer blok zincirler arasında varlıkları transfer etmesine olanak tanır.

4. Mercurial (MER)

Protokolün açıklamasında, “önemli hedefimizin, Beta Mainnet’imizle başlattığımız Solana’daki tüm önemli istikrarlı ve endeksli varlıklar için en iyi likiditeyi sağlamak” olduğu vurgulanıyor.

5. Synthetify (SNY)

Platform, merkezi olmayan bir finans protokolüne dayalı olarak kripto para birimleri, hisse senetleri, fiat para birimleri ve diğer finansal araçlar arasında bir köprü olmayı vaat ediyor.

6. Atrix (ATRX)

Atrix bir Otomatik Piyasa Yapıcıdır (AMM), yani Solana üzerine kurulu merkezi olmayan bir finans protokolüdür ve Serum’un emir defterlerini kullanır, izinsiz likidite havuzunu etkinleştirir ve çiftlikler oluşturur. . Para yatırma veya çekme ücreti yoktur.

7. Aldrin (RIN)

Aldrin, hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey yatırımcılar için dijital varlıkların alım satım sürecini basitleştirmeyi amaçlayan Solana ağı üzerine kurulmuş merkezi olmayan bir borsadır (DEX)

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz