AVAX ekosistemine adanmış yeni cüzdan: Core

Avalanche (AVAX) ekosistemi gelişmeye, büyümeye devam ederken, Ava Labs Core cüzdanını tanıtıyor. Bu, ağı oluşturacak Alt Ağların gelişi için optimize edilmiş bir kullanıcı deneyimi sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Avalanche blok zincirini (AVAX) geliştiren şirket olan Ava Labs, ağında gezinmek için özel olarak tasarlanmış yeni bir cüzdan çıkarmaya hazırlanıyor. Avalanche sadece bir blok zinciri değildir. Ağ hala emekleme aşamasındaysa, Alt ağlar sonunda her biri kendine özgü olan bir dizi birbirine bağlı blok zincirine yol açacaktır.

Şimdiye kadar MetaMask veya Frame gibi dijital cüzdanlar, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumlu blok zinciri olan C-Chain’e bağlanmak için yeterliyken, ağ olgunluğa ulaştığında artık durum böyle olmayacak.

Aslında Ava Labs, her Alt Ağın belirli bir uygulamaya atanmasını ister. Bu, ağın daha iyi bir akışkanlığına izin verecek, böylece maliyetleri en aza indirecek ve hızı önemli ölçüde artıracaktır. Bu nedenle Avalanche ekosistemi için özel olarak tasarlanmış Core adlı bir cüzdan oluşturuldu:

AVAX Core cüzdanın özellikleri

Ava Labs ürün müdürü Nick Mussallem’e göre Core, sadece basit bir dijital cüzdan değil, kullanım kolaylığı ve toplu kabulü kolaylaştırmak için özel olarak tasarlanmış tam teşekküllü bir işletim sistemi olacak. İlk bilgilere göre şu özellikleri sunacağını zaten biliyoruz:

  • Ledger donanım cüzdanıyla uyumluluk;
  • Değiştirilemez tokenlerin (NFT) görsellerinin gösterimi;
  • Paraswap entegrasyonu ile token takası;
  • AVAX’ın MoonPay entegrasyonu ile satın alınması;
  • Adres defteri;
  • Birden çok genel adres oluşturmak için özel bir anahtar türetme yeteneği.

Faiz Kazanmak için En iyi Kripto Cüzdanları

Rakip cüzdanların çoğu bahsedilen özelliklerin birçoğunu da destekliyorsa, Paraswap entegrasyonu çok ilginç bir artı olabilir, ancak diğer bilgileri beklememiz gerekecek.

Avalanche Core Wallet

Core Wallet, biri web tarayıcısı ve diğeri akıllı telefon uygulaması olmak üzere iki farklı şekilde sunulacak. Web sürümü ay sonu için duyurulduğundan, mantıklı bir şekilde bugün ile gelecek hafta arasında yayınlanmasını bekleyebiliriz.

Bu arada başvuru, ikinci çeyreğin başında, potansiyel olarak Nisan ayında planlanıyor, ancak bu spekülatif olmaya devam ediyor. Güvenlik boyutunda da dikkatli olun, eğer akıllı telefon uygulaması Ledger’ı desteklemiyorsa (henüz bilmiyoruz), kendinizi Web sürümüyle sınırlamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz, ancak bu sadece sizin sorumluluğunuzdadır.

DefiLlama sitesine göre Avalanche, DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer açısından 10,6 milyar dolar ile dördüncü sırada yer alıyor. Core cüzdanın duyurusu, Ethereum’a (ETH) kıyasla büyük bir ilerleme marjından yararlanan Avalanche ekosisteminin gelişiminin sürekliliği ile geliyor. Gerçekten de, DeFi uygulamalarında kilitli 120 milyar doların üzerinde varlık kaydetti ve hala çok ileride.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here