Ava Labs suçlamaları sonrasında AVAX düşüş yaşıyor

Cuma günü, “kripto endüstrisini daha parlak, daha dürüst bir geleceğe doğru itme” misyonuna sahip yeni bir web sitesi olan Cryptoleaks.info, Avalanche blok zincirinin arkasındaki girişimi Ava Labs’ı ” şeytani bir anlaşmaya girmekle” suçlayan bir soruşturma yayınladı.

Muhbir , Ava Labs’in rakiplerine zarar vermek ve düzenleyicilerin dikkatini dağıtmak için avukat tuttuğunu söylüyor. CEO Emin Gün Sirer suçlamayı resmen reddediyor.

Bilgi, birkaç video içeren uzun bir makalede, girişimin kurucusu ve patronu Emin Gün Sirer’in firmanın direktörü Kyle Roche ile kripto sektörüne ve özellikle Ava Labs’ın rakiplerine zarar verme girişiminde bulunduğunu belirtiyor.

Cryptoleaks’e göre, Emin Gün Sirer firmaya agresif bir şekilde rakip şirketleri takip etme talimatı verirken, dikkatleri düzenleyicilerden uzaklaştırdı. Roche Freedman, Binance ve Solana gibi birkaç kripto şirketine dava açtı. Firmaya kısmen tokenlar ve AVAX’ın arzının %1’ine kadar ödeme yapılacaktı.

Soruşturmanın yayınlanmasının ardından Avalanche ağının ana geliştiricisi sosyal ağlarda tepki gösterdi. Emin Gün Sirer, ” komplo teorisi” adını verdi ve şirketinin hiçbir zaman yasa dışı hareket etmediğini iddia etti.

Bu Pazartesi, soruşturma viral hale gelirken, soruşturmada adı geçen Ripple’ın patronu Brad Garlinghouse, Cryptoleaks’in bir iddiasının aksine, Kyle Roche ile hiç tanışmadığını belirtti.

Binance CEO’su CZ, “ Bu çılgınca, bunun doğru olup olmadığını bilmiyorum ama videolar sahte değil” tweetini attı ve “Eh Binance bir hedefti. Rakip bile değiliz” dedi, sonrasında da tweet paylaşımlarını sildi.

Çalkantılı bir pazarda, AVAX, değerinin %20’sinden fazlasını kaybetti. Avalanche blok zincirinin yerel tokeni, son 24 saat içinde %10’dan fazla kayıp yaşadı.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz