Altının gözleri Şubat ayının en yüksek seviyesi 1.975 dolarda

Altın fiyatı, kararsız piyasaların ortasında 1.950 doların üzerindeki haftalık zirveleri yakınında konsolide oluyor. Rusya-Ukrayna krizi güncellemeleri, Fedspeak ve getirilerin fiyat hareketi yakından takip edilecek.

Altın boğaları, bir sonraki 1.970 dolarlık seviye ile önceki günün en yüksek seviyesi olan 1.966 doları hedefleyecek. Bir günlük R1 pivot noktası bu noktada hizalanır. Bir önceki ayın en yüksek seviyesi olan 1.975 dolar, boğalar için geçilecek seviye olacak.

Alternatif olarak, Fibonacci’de bir haftalık 1.955 dolar seviyesi destek durumunda, bunun altında satıcılar Fibonacci %61.8’lik bir günlük desteği 1.949 dolarda bekleyecek.

İkincisinin üzerinde direnememek, bir günlük S1 pivot noktasına doğru 1.942 dolardan yeni bir düşüş başlatacaktır.

Altın fiyatları yukarı yönlü konsolide oluyor

Altın fiyatları kararsız piyasaların ortasında yukarı yönlü konsolide oluyor. ABD doları erken kaybettiği zemini toparlarken, Hazine getirileri daha yüksek seviyelerde istikrar kazanıyor. Yatırımcılar, Ukrayna’da devam eden düşmanlıklar ve Rusya’ya daha güçlü bir Batı yanıtı arasında Rusya-Ukrayna krizine ilişkin netlik bekliyor.

Altın tüccarları da son zamanlardaki şahin Fedspeak’te ABD ekonomik görünümüne ve yükselen enflasyona karşı ağırlık veriyor. Geleceğe bakıldığında, odak önümüzdeki hafta ABD Tarım Dışı İstihdam (NFP) açıklamasına kaydığı için altın fiyatındaki oynaklık kısa bir süreliğine geri dönebilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here