Altın, Ukrayna geriliminin ortasında yükseliyor

Altın fiyatı, Cuma günü görülen ve altını üç ayın en yüksek seviyesi olan 1.866 dolara taşıyan 40 dolarlık sert rallinin ardından nefes alıyor. Bu hafta Rusya’nın olası bir Ukrayna işgali ile ilgili raporlar piyasaları alt üst etti ve altına kaçışı tetikledi.

Ukrayna – Rusya geriliminde altın fiyatında önemli destek ve direnç noktaları

Altın fiyatının, düzeltici geri çekilmesi azalırken, şimdi 1.855 dolarda güçlü bir desteği yeniden yakaladığını gösteriyor. Bu seviye, bir günlük Fibonacci %23.6 ile bir önceki ayın en yüksek kesişim noktasıdır.

Hemen yukarı yönlü bariyer, bir günlük üst Bollinger bandında 1.859 dolarda görülüyor. Bir sonraki yükseliş hedefi, önceki günün yükseği 1.866 dolarda görünüyor. İkincisinin üzerindeki kabul, bir günlük R1 pivot noktası olan 1.878 dolara doğru yeni bir yükselişe neden olacaktır.

Öte yandan, altın fiyatı bahsi geçen 1.855 doların altında güçlü bir dayanak bulursa, o zaman 1.851 dolarda bir haftalık %23,6 Fibonacci test edilecek. Daha aşağıda, 1.848 dolardan %38.2 Fibonacci alıcıların imdadına yetişecek. Altın boğalar için son savunma hattı, bir haftalık Fibonacci %38.2, dört saatlik SMA10 ve bir aylık R1 pivot noktasının kesiştiği noktada 1.843 dolar.

Ons altın, yükselen enflasyon endişeleri ve yatırımcıların Ukrayna ile ilgili jeopolitik riskleri izlemesi nedeniyle kazan-kazan durumunda kalmaya devam ediyor. Altın tüccarları ayrıca Çarşamba günkü ABD Perakende Satış verilerini ve yeni direktifler için Fed tutanaklarını bekliyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz