Altın, Rusya-Ukrayna savaşının ortasında 1900 doları koruyor

Altın fiyatı, Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin gelen güncellemeler arasında volatilitenin tavan yapmasıyla birlikte çalkantılı bir güne daha hazırlanıyor. Rusya’nın Kiev’in kontrolünü ele geçirmeye hazır olduğu bildiriliyor.

Rusya-Ukrayna savaşının ortasında Altın fiyatının teknik detayları

Teknik göstergeler, yükseliş trendini sürdürmek için altın fiyatının 1.917 dolarlık kritik engeli sürekli olarak yeniden yakalaması gerektiğini gösteriyor. Bu seviye, bir günlük Fibonacci %38.2 ve bir aylık pivot noktası R3’ün kesiştiği nokta.

Altın boğaları daha sonra bir haftalık R1 pivot noktası olan 1.920 dolarda bir engelle karşılaşacaklar. İkincisinin üzerindeki kabul, bir günlük Üst Bollinger Bandı olan 1.931 dolara doğru yeni bir yükselişi tetikleyecektir. Bunun öncesinde, dört saatlik 1.921 dolardan SMA10, yenilenen yükselişe meydan okuyabilir.

Aşağı yönde, hemen üst sınır 1.908 dolar olarak görülüyor, dört saatlik SMA5, bunun altında 1.902-1.900 dolar arasında sağlıklı destek seviyesi kümesi devreye girecek.

Daha aşağıda, ayılar bir haftada 1.890 dolardan Fibonacci %23.6’ya doğru esnetirken, dört saatlik 1.892 dolardan SMA50 incelenecek.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz