XAU/USD 1800 Dolar seviyesini test edebilir

Altın fiyatı, Omicron korkuları ve yüksek ABD enflasyonu arasında ilerleme kaydetmek için mücadele ediyor.

Jerome Powell ve meslektaşları, tahvil alım planlarını azaltma hızını muhtemelen hızlandıracaklar. Altın için böyle bir hareket olumsuz ama çoğunlukla XAU/USD olarak fiyatlanıyor. 5 milyar dolarlık/aylık bir daralma hızının sürpriz bir şekilde duyurulması, XAU/USD’nin değerine zarar verebilir. Tersine, Fed Omicron’dan korkarsa ve politikasını değiştirmemeye karar verirse altın parlar.

Fed’in Ocak 2022’den itibaren daha hızlı bir daralma duyurması muhtemelken, 2022 ortalarında bir faiz artışına işaret edebilir. Yeni varyantla ilgili belirsizliğin ortasında olsa da, yatırımcılar, XAU/USD’deki son toparlanmanın devam etmesini istiyor.

Altın, dört saatlik grafikte iki haftalık simetrik üçgen kırılmasını onayladı. Yukarı yönlü kırılma, aşağı eğimli 100-Basit Hareketli Ortalama’nın (SMA) 1.792 $’dan test edilmesi bekleniyor. 1.800 dolarlık eşiği geçerse, bunun üzerinde yatay 200-SMA’ya 1.808 dolardan yeni bir yükseliş öngörülüyor.

Herhangi bir geri dönüş durumunda, 21 ve 50-SMA’ların kapandığı 1.782 dolarlık destek alanına geri dönebilir. Buradaki belirleyici bir kırılma, 1.771 dolarlık üçgen desteğine doğru daha sert bir düşüşü tetikleyebilir. Bir sonraki ilgili destek, yaklaşık 1.761 dolar.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz