Verge (XVG) Coin Nedir ?

Verge, ilk olarak kullanıcıların gizlilik konularına kitlenen açık yazılım sistemi ile bir kripto para birimidir. Kripto para birimi DogeCoin-Dark adıyla piyasaya sunuldu. Kripto para birimi çok şaşırtıcı seviyede oluşum gösteren grup toplu altyapı kullanır ve evvelki Dogecoin gibi geniş çapta aktif abone olan kişi durumuna sahiptir.

Platformun bizzat meydana getirdikleri Wraith protokolü ile Verge, katılımcıların yapılarını biraz daha olsa gizlilik sıfatı ile oluşum göstermelerine olanak tanıyarak kripto para evreninde anonim kalmanın değerini, kıymetinin altını çiziyor.

Verge (XVG) Kripto Para Birimi Tarihçesi

Verge proje geliştirici ekibi, başlangıç olarak kripto para birimini dizayn ettiklerinde, ilk olarak DogeCoinDark sıfatı ile betimlendi. Kapalı bir kutu halinde geldi ve gizlilik temalı kripto para birimi olarak kategorileştirildi.

Projenin tanıtımında, yazılım dilleri Bitcoin, PPcoin’e benzer şekilde kodlu idi. Kısa bir zaman sonra geliştirici ekip, Shibecoin’in yazılım dili ile programı geliştirdi ve bu da Bitcoin ve Dogecoin’in etkin faydalı bir karma yapısı ile neticelendi. Bu bahsi geçen yazılım birimlerini karma haline getirip kompozit hale getirerek, Proof of Work/Proof of Stake altyapılı bir kripto para birimi meydana getirdiler. DogeCoinDark daha ileriki aşamalarda Proof of Developer sıfatlı alanında ünlü bir sağlayıcı vasıtasıyla ispatlandı.

Verge’nin kurucu geliştiricisi ilk olarak program üzerinde tek çalışıyor idi. Kripto para biriminin bir kişi aracılığıyla oluşturulması sebebiyle, Verge’nin ekonomi sermaye durumu yok denecek kadar az idi ve belli destekçiler tarafından da ekonomik anlamda desteklenmesi gerekiyordu. Daha sonra, 2016 senesini itibari ile proje Verge sıfatı ile baştan dizayn edilerek piyasada kendine yer buldu.

Verge, kapalı kutu tanımlamasından çıktığı vakit, süratli bir biçimde CoinmarketCap’in ilk 100 listesinde yayımlanan koltuğu sağlam bir kripto para birimi durumuna dönüştü. Hemen hemen kısa bir zaman evvel Verge, 1,5 milyar dolarlık bir pazar piyasa değerine ulaştı, çünkü birden fazla kullanıcı zamanını ve yatırım kaynaklarını bu piyasa ile geçiriyordu. DogeCoinDark projesi ise arka planda yer alarak çok da göze batmadan piyasadan ufak ufak silinerek kayıp oldu.

Verge bundan böyle sansayonel bir biçimde devasa bir projeye evrildiğine göre, projelerinin en üst noktasında kalmak için alanında uzman bir geliştirici ekibe olanak duyulmaktaydı. Bu anlatılanın yanında, Verge toplu grup sponsorluğu ile bir kripto para birimi haline dönüşmüştür ve gelişimine son derece hızlı bir biçimde devam etmektedir. Bunun manası ise, proje ekibinin statik, tam vakitli bir ekip durumunda olamadığı, daha çok projeye odaklanmış bir geliştirici ekip çalışanların ve kuvvetli, alanında uzman oluşumlardan herhangi bir düzen olmaksızın bir yapı ile katılımcıların bir karması şeklinde olduğudur.

Fakat, açık kod yazılım prensibine sahip olan bir proje haline gelmek, bütün kullanıcıların hali hazırda oluşum gösteren yazılım birimlerini geliştirebileceği manasına denk gelir. 2017 senesinin 2. yarısının 3. Çeyrek diliminde, Wraith ağ protokolü açıklandı ve 30 gün gibi kısa bir süre içinde pazara sunulacaktı.

Verge’in her daim bir mahremiyet odaklı kripto para birimi dahilinde pazarda yerini alması hedefi doğrultusunda meydana getirildi ve Wraith protokolü, katılımcıları aracılığıyla aç kapat modül konsepti ile güvence altına alınarak bir gizlilik katmanının üstüne birkaç yeni işlevsellik modülü güncelleyecekti.

Dahası hem iletici hem de iletiyi alan kullanıcı anonim haldedir. İleri seviye gizlilik temalı bir internet arama motoru olan TOR tarayıcısı ile karma haline getirildiğinde, bir yapı ile alakalı herhangi bir detayı saptamak oldukça sıkıntılı halde olacaktır.

Token Olarak XVG Geliştirici Ekibi ve Genel Özellikleri

Verge kripto para birimi sembol tokeni olarak XVG temasını kullanır. XVG tokeni tarihler 9 Ekim 2014 yılını gösterdiğinde Justin Sunerock geliştiricisi tarafından tasarlanmış ve optimize edilmiştir. İş kanıtı oy kabul oluşumunu kullanan XVG Hash Algoritmik yapı düzeni olarak şifre, parolama yöntemini kullanmaktadır.

Piyasada oluşum gösteren en yüksek tedarik sayısı 1660000000 kadardır. Hemen hemen ölçülen ve hesaplanarak elde edilen ortalama birim zamanı 150 saniye kadardır. Kripto para birimi madenciliği konusunda gelişim gösteren geliştirici ve kullanıcılar için yedi yüz otuz XVG miktar birimi haznesine hediye kazancı olarak elde edebilir.

Neden XVG Coin ?

XVG coin kurucusu her daim bu platformlarda anonim kalmanın ve güvenli gizlilik oluşumu yapısını desteklemiştir. Bu sebeple ve fikirle yola çıkarak, Verge projesinin arka planda yapılanan proje ekibi ilk olarak korumalı denetimli gizlilik temasına odağını verdi. Verge, ağda aktif durumda olunan gizlilik ile alakalı herhangi bir sebepten taviz vermek durumunda kalmadan 24 saatlik faaliyet oluşumu için dizayn edilmiş bir kripto para birimi halinde oluşum göstermeyi amaçlıyor.

XVG Coinin Avantajları

Verge, bütünü ile katılımcı vasıtası ile denetim altında tutulur ve merkezi olmayan bir ağ protokolüdür; bu işlevi, işlem bilgilerinizin asla kimse ile paylaşım halinde kullanım gösterilmeyeceğini veya pazarı oluşup satın alınıp verilip oluşum göstermeyeceğine güvence verir. Global çapta kabullenmeyi amaçlayan geliştirici oluşum, kripto para pazar ticaretinde bir yer almayı ve kullanım aşaması basit fakat bir yapı esnasında her iki kullanıcının kişisel bilgilerini de güvence altına alacağını garanti eden bir ödeme kanalı oluşturmayı hedefliyor.

Secret Network (SCRT) Coin Nedir ?

Verge, katılımcıların anonimliğini artırmak ve güvenliğini sağlamak için özel yapı aplikasyonları ve kendiliğinde oluşan anonim temalı aplikasyonları pazara sunmak için geliştirildi. Temel amaçlarından biri, üçüncü şahıs koruma yetisi yerine kriptografik ispatlar ile oluşum gösteren merkezi olmayan sanal ortamda düzenlenen bir ödeme kanalı misyonunu istikrarlı ve başarılı bir şekilde devam ettirmektir.

Verge’nin elinde bulunan en dikkate değer avantaj, bize vaat ettiği gizlilik seviyesi standardı ve alanında kuvvetli bir oluşum gösteren katılımcı grubudur. Verge, bir Proof of Work çoklu yapı düzen işlevini kullanır. Bu sebeple, kripto para birimi, farklı çeşitlerde madencilik tesisatlarına sahip katılımcıların aynı özelliğe sahip olmalarını ve kripto para birimlerini elde etmesini sağlar.

Başka bir avantajı ise, Platformun yapı hızı ve genel durumlarda kalınarak düşük yapı ücretlendirmeleridir. Verge platformunda iş yapıldığı zaman işlem tutarı olarak sadece 0,1 XVG kadar olacaktır. Bu, bilhassa toplanım hali içinde bulunan işlem tutarlarının toplam fiyat yüklerini her zamanki standart ödeme kanal yolları ile olacağından kritik seviyede alçak halde tuttuğundan, yüksek alışveriş pazarı havuz yapılarına sahip yatırımcılar için son derece kullanışlı ve faydalıdır.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz