UPS, Metaverse ve NFT sektörüne girmek istiyor

UPS, metaverse’e girmeyi planlıyor. Paket teslimat şirketi, sanal gerçeklikte erişilebilen dijital dünyalar ve değiştirilemez tokenler (NFT’ler) ile ilgili birkaç ticari marka başvurusunda bulundu. Teslimat endüstrisindeki diğer şirketlerin önümüzdeki aylarda UPS’i takip etmesi bekleniyor.

Büyük Amerikan paket teslimat şirketi UPS, metaverse’e girmeyi hedefliyor. Uzman bir avukat olan Michael Kondoudis, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisinin veri tabanında meta veri deposuyla ilgili birkaç ticari marka başvurusu tespit ettiğini açıklıyor. UPS, logosu gibi markasının çeşitli ayırt edici unsurlarını ve “Birleşik Paket Hizmetleri” ve “UPS Mağazası” gibi terimleri tescil ettirmiştir.

Markalar metaverse evrenine akın ediyor

Açıklanan bilgiler özellikle metaverse dünyasında erişilebilen bir teslimat ve nakliye hizmetini açıklıyor. UPS, müşterilerinin sanal veya artırılmış gerçeklikte erişilebilen bir arayüz aracılığıyla bir paketin sevkiyatını planlamalarına izin vermek istiyor. Belgeler, UPS’in bu noktadaki emelleri hakkında daha fazla bilgi vermiyor.

Mastercard, Metaverse ve NFT piyasaya sürmeyi planlıyor

Başvurulara göre UPS, takas edilemez token (NFT) pazarına da girmek istiyor. Şirket tarafından dosyalanan belgeler gerçekten de koleksiyonlar, giysiler, araçlar, paketler, uçaklar ve spor aksesuarları dahil olmak üzere NFT biçimindeki sanal nesnelerin mağazalarını çağrıştırıyor. Kasıtlı olarak belirsiz olan açıklama, UPS’in blok zincirindeki sertifikalı dijital varlıklar sektörüne olan ilgisini ortaya koyuyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here