Ubisoft, The Sandbox Metaverse Dünyasına Taşınıyor!

Ubisoft savını ortaya koyduğunda ve Ethereum meta bilgi altyapısında sanal arsayı temin altına aldığında, enteresan Rabbids aktörleri meydanda boy gösterecek.

Video oyunu geliştiricisi Ubisoft, Rabbids projesini yaklaşmakta olan Ethereum altyapılı metaverse oyunu The Sandbox’a taşıyacak.

Ubisoft, oyun sanal evreninde bağlantılı tecrübeler servis edecek sanal bir çevreye vakıf olacak.

Global video oyunu geliştiricisi Ubisoft, Web3’te yeni kısıtları tanımaya devam ediyor ve bugün The Sandbox ile işletmenin kayda değer oyun dizilerini Ethereum altyapılı metaverse oyun evrenine taşımasına olanak tanıyacak bir iş birliği duyuruyor.

Ubisoft, The Sandbox‘ın iletilen etkin dünyasında, firmanın mantıklı gördüğü biçimde özgü hale getirilip gelir elde edebileceği kendi LAND bölgesine vakıf olacak. Geliştirici, The Sandbox’taki bağlantılı bölgesini Rabbids franchise’ı ile başlatacak ve katılımcıların oyunun VoxEdit ve Game Maker vasıtalarında kullanabilecekleri uzaylı karakterlerin düzenlemesini sağlayacak.

Geliştirici firma ek olarak, ileri seviye düzenli yapıda olan popüler oyun franchise’larından diğer IP’ler oluşturmayı hedefliyor. Ubisoft’un en sevilen video oyunu Assassin’s Creed, Just Dance, Far Cry ve Tom Clancy’s Rainbow Six’i içinde barındırıyor, fakat hangi ek IP’nin The Sandbox’a gireceğini duyurmadı.

The Sandbox’ın geliştirici yönetici iş birlikçisi ve COO görevinde yer alan Sebastien Borget Decrypt’e bunları söyledi: “The Sandbox, web3’te yaratılmış veya mevcut yapıda dizayn edilmiş oyun stüdyolarında yaratılmış olsun, bütün ürün geliştiricileri aynı biçimde karşılamaktadır. ”

“Ubisoft gibi bir kuruluşun ademi merkeziyetçilik normlarını özümsediğini ve taraftarların geliştiricilerinin vakıf olduğu yeni tecrübelerde Rabbid’lerle oynamasına olanak tanıdığını görmekten memnunuz” diye devam etti. “Bu an, bütün kullanıcıların hoş geri bildirimlerle karşılandığı açık meta veri saklama alanını dizayn etme hedefimizle son derece uyumlu.”

The Sandbox, bütün kullanıcıların sanal ögeler olarak satılan LAND bölgelerini temin etmesine olanak tanıyan etkin, aktif bir metaverse proje oyunudur. Katılımcılar daha sonra bu sanal bölgenin üstüne bağlantılı tecrübeler inşa edebilir ve ek olarak oyunlara ve bölgelere ulaşmak için para temin ederek ya da vakıf oldukları bölgeyi başka kullanıcılara kiralayarak bölgeden gelir elde edebilecek. Oyuncular ek olarak NFT sanal öge ticareti yapabilir ve harici NFT sanal ögelerini kullanabilir.

The Sandbox (SAND) Nedir ?

 

The Sandbox ve Decentraland gibi proje yapılı oyunlar, katılımcıların ilgi çekici üç boyutlu bölgelerde etiketler olarak bağlantılı olarak girdiği ileriki süreçlerdeki bir internet için bir trend olan metaverse’nin ilk emsalleri olarak kabul edilir. Her iki oyun da Facebook’un ekim ayında Meta’ya meta bilgi altyapısına bağlı tekrardan prestij kazanmasını izleyerek, kendi kripto para birimlerinin kıymetinde değerli yükselişler ve sanal bölge için yükselen talep gördü.

The Sandbox daha bir bütün yapı olarak pazara servis edilmedi. Snoop Dogg, Adidas, The Walking Dead ve Warner Music Group içinde olmak üzere iki yüzü aşkın fazla popüler kuruluş ya da ünlü The Sandbox ile iş birliği yaptı.

Ubisoft’un Web 3.0 ve Blockchain Yolculuğu

2020 senesinde Ubisoft, katılımcıların Rabbids’ten esinlenen kripto para birimleri temin etmelerine olanak tanıyan Rabbids Token isimli bir NFT sanal öge projesi başlattı.

Ubisoft, dünyanın en devasa video oyunu geliştiricilerinden biridir. Aynı vakitte 2018 senesinde blok zinciri oyun demosu HashCrash’e dek uzanan, kripto alanına taşınım yapan en devasa oyun şirketidir.

Geliştirici, Entrepreneurs Labs faaliyeti vasıtasıyla çok adette kripto faaliyetini teşvik etti. Ethereum altyapılı etkin futbol oyunu Sorare’nin bir diğer içeriği olan One Shot League’i listeledi. Ekim ayında Ubisoft, The Sandbox’ın geliştiricisi olan Anomica Brands’ta geliştirici ve kullanıcı ve OpenSea, Dapper Laps tarzı farklı metaverse faaliyetlerinde kullanıcı geliştirici olarak seçildi.

Aralık ayında Ubisoft, oyun içi varlıkları NFT sanal ögeleri olarak pazara servis eden ilk devasa video oyunu geliştiricisi oldu ve bunu Tezos altyapılı Ubisoft Quartz platformu vasıtasıyla geliştirildi. Bu gelişme, Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint ile hayata geçti.

Ubisoft geçtiğimiz haftadaki Hedera sanal evrenini teşvik etmek için HBAR Derneği ile bir iş birliği açıklaması içinde olmak üzere, uzaydaki faaliyetlerine devam etti. Ubisoft, bir Hedera platform noktası aktif edecek.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz