Twitter (TWTR) Hisseleri Neden Yükseliyor?

Sosyal medya şirketinin hisseleri, yönetim kurulunun Elon Musk’ın devralma teklifini değerlendirdiği raporlarıyla yükseliyor.

Twitter (NYSE:TWTR) yönetim kurulunun Elon Musk’ın sosyal medya devini satın alma teklifini yeniden gözden geçirdiğine dair haberler üzerine bugün %4 yükseldi.

Hem New York Times hem de Wall Street Journal bugün Twitter yönetim kurulunun Musk’ın şirketi satın alma ve özel hale getirme teklifini görüşmek üzere 24 Nisan Pazar günü toplandığını bildiriyor.

Yönetim kurulu toplantısı, Musk’ın geçen hafta sonlarında Twitter’ı satın almak için 46.5 milyar dolarlık finansman sağladığını açıklamasının ardından çağrıldı.

Twitter (TWTR) Hisselerinde Neler Oluyor?

Tesla’nın (NASDAQ: TSLA) CEO’su ve 250 milyar doların üzerinde servetiyle dünyanın en zengini olan Musk, Twitter’ı hisse başına 54.20 dolara satın almayı teklif etti. TWTR hissesi 22 Nisan’da hisse başına 48.93 dolardan işlem gördü.

Wall Street Journal, hafta sonu, Twitter yöneticilerinin Musk’ın teklifini yeniden incelediklerini ve milyarderle müzakere etme olasılıklarının eskisinden daha yüksek olduğunu bildirdi. Yönetim kurulu daha önce Musk’ın devralma teklifini reddetmişti.

Elon Musk Twitter’da hisse aldı, hisseler %25 arttı

Musk’ın Twitter’ı satın alması, sosyal medya şirketleri arasında büyük bir değişikliğini temsil edecek ve Twitter’da önemli değişikliklere yol açabilir. Son yıllarda Twitter, dezenformasyon yaydığı ve belirli kişi ve kuruluşların platformunu kullanmasını engellediği için eleştirilere maruz kaldı.

Ancak Twitter’ın yönetim kurulu şimdi Musk’ın teklifini yeniden gözden geçirirken, diğer medya raporları yönetim kurulu üyelerinin başka talipler aramaya devam ettiğini söylüyor.

Elon Musk, son haftalarda defalarca Twitter’ı satın alma teklifinin en iyi ve son teklifi olduğunu söyledi. Hisse başına 54.20 dolarlık ilk teklifini değiştirdiğine veya taviz vermeyi kabul ettiğine dair hiçbir rapor yok.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here