Tesla (TSLA) Hisse Senedi Haberleri: Önemli Manşetler

Şubat 2022’nin ilk tam haftası sona eriyor ve Tesla (NASDAQ: TSLA) zorlu bir yola girdi. Haftaya güçlü bir başlangıç ​​yapmasına rağmen, TSLA hissesi haftayı yine iyi kapatamadı. Daha fazla düşüşe işaret eden çalkantılı modelin türünü gösteriyor.

Tesla (TSLA) boğaları, haftanın erken yükselişinde TSLA hissesinin hafta boyunca yeşile dönmesine yardımcı olduğunu görmeyi ummuştu. Maalesef bu pek olası görünmüyor. Hisseler şu anda son beş gün içinde %4’ten fazla düştü ve aylık düşüşler %17’yi aştı.

Elektrikli araç (EV) Hisseleri Düşmeye Devam Ediyor

Tesla’nın Amerikalı meslektaşları, Fisker (NYSE: FSR) bir rallinin ardından düştü ve hem Lucid (NASDAQ: LCID) hem de Rivian (NASDAQ: RIVN) bütün gün düşüşte.

Bugünkü düşüşler muhtemelen olumsuz piyasa ivmesinden kaynaklansa da, Tesla bu hafta kötü haberlerden de payını. Bu hafta manşetlere çıkan en son Tesla hisse senedi haberlerine bir göz atalım.

TSLA Hisse Senedi Fiyatı ve Tahminleri

Tesla Hisse Senedi Haberlerinde Haftanın En Önemli Manşetleri

Elon Musk, SpaceX’in Mars’a Gitmeyi Planladığını Detaylandırdı. 

Tesla’yı çevreleyen Elon Musk kapsama alanıyla, hala uzaya odaklandığını hatırlatması güzel. Dün CEO, SpaceX hakkında, özellikle de Starship roketi ve güçlendiricisi hakkında bir güncelleme yaptı. Yatırımcılar henüz SpaceX’te hisse satın alamazlar, ancak Musk, dünyanın ötesindeki dünyayı fethetme arayışıyla ilgili bir güncelleme sunduğunda, dünya heyecanla devreye girer.

Tesla, Dünyanın En Çok Aranan Otomobil Markası

Spesifik olarak, perspektif EV müşterilerinin yeni bir araba bulmak için ilk adımlarının Tesla olduğunu söyleyebiliriz. EV’lere olan ilginin yüksek olduğu iyi bilinmesine rağmen, tüketiciler için en çok hangi otomobillerin ve markaların arzu edildiğine dair verileri görmek her zaman iyidir. Bu çalışma Tesla’nın Ford (NYSE: F) ve Toyota (NYSE: TM) dahil olmak üzere emsallerine göre açık bir rekabet üstünlüğüne sahip olduğunu göstermektedir. General Motors (NYSE: GM) en çok aranan 20 elektrikli araç üreticisinin listesine bile girmedi.

Elon Musk, Başkan Biden’in Tesla’yı En Büyük Elektrikli Araç Üreticisi Olarak Tanımasının Ardından Teşekkür Etti.

Başkan Biden bu haftanın başlarında Tesla’yı EV sektörünün lideri olarak kabul etti. Bu, Musk’ın dikkatini çeken bir tweet’te daha önce Ford ve General Motors’a övgüde bulunmasından sonra geldi. Biden, Tesla’yı Amerika’nın en büyük EV üreticisi olarak tanımladığında Musk, hayranlarına teşekkür etti ve dilekçenin bir fark yarattığını kaydetti. Tesla’nın hayran kitlesinin gücünü sorgulayan herkesin daha fazla şüphesi olmamalı. Bu tür bir dijital güç, Beyaz Saray’a bir dilekçe gönderebiliyorsa, bir hisse senedinin yükselmesine yardımcı olabilir.

Korkunç ırkçılık iddiaları, Kaliforniya’da Tesla’ya dava açılmasına neden oldu.

Tesla hisse senedi haberlerinin iyi yanlarını gördük, şimdi ise kötüye geliyoruz. Tesla’nın Freemont, California’daki fabrikası 2021’de üretim rekorları kırdı. Bununla birlikte, son zamanlarda işçileri etkileyen ırkçı dil ve davranış suçlamaları var. Şimdi, Adil İstihdam ve Konut Departmanı (DFEH) şirkete ve yönetimine karşı dava açarken gerilimler yükselmeye ulaştı. Tesla, şirket blogunda davanın nasıl yanlış yönlendirildiğini açıklayan bir gönderiyle yanıt verdi. Davayı durdurmak için pek bir şey yapmamış olsa da, yasal savaşın tutarlı kapsamı da TSLA hissesini çok fazla düşürmedi.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz