Tesla Hisse Senedi Haberleri ve Tahminleri

Tesla (TSLA) hissesi, Cuma gününü önemli ölçüde yüksek kapattıktan sonra Salı günü daha da istikrar kazandı. Hisse, birden fazla ağır kayıplardan sonra toparlıyor. Tesla, 620 dolarlık kilit desteğinde tutundu ve bu, daha geniş pazardan gelen güçlü bir toparlanma ile birleştiğinde 700 doların üzerinde bir hareket sağladı.

Tesla hisse senedi haberleri

Twitter efsanesi sürüyor ve bu Tesla’nın hisse senedi fiyatındaki gecikmenin önemli bir bileşeni oldu. Elon Musk, yıllar boyunca çeşitli ihtiyaçlar için teminat olarak oldukça fazla Tesla hissesi sözü verdi ve yatırımcılar, Twitter anlaşmasını aşmak için daha fazlasının teminat olarak taahhüt edilebileceği konusunda giderek gerginleşti.

İkincisi, Şanghay’da covid ile ilişkili kilitlenmelerle ilgili durum Tesla yatırımcılarını korkuttu. Tesla’nın en yüksek marjlı üretim tesisi olan Giga Shanghai’da üretim durduruldu. Çin’den gelen veriler, geçen ay üretimde %98’lik büyük bir düşüş gösterdi. Tesla, Nisan ayında Çin’den herhangi bir araç ihraç edemedi. Son derece yüksek hisse fiyatı değerlemelerini korumak ve haklı çıkarmak için Tesla’nın etkileyici büyümesine devam etmesi gerekiyor. 

Tesla hisse senedi tahmini

620 dolarlık desteğinden sıçrayan Tesla hissesinde tahminler ne yönde? Hisseler, hem Para Akışı Endeksi’nde (MFI) hem de Göreceli Güç Endeksi’nde (RSI) yalnızca destekle değil aynı zamanda aşırı satım koşullarıyla da işaretlendi. Bu ralli 800 dolara kadar çıkabilir. Bunun hem Tesla hem de daha geniş pazar açısından hala bir ayı piyasası rallisi olduğunu düşünülüyor. Ayı piyasası rallileri güçlü olabilir. Tesla, en yüksek ve en düşük seviyelerle düşüş trendinde kalmaya devam ediyor. 50 günlük hareketli ortalama 200 günün altında kırılıyor. 

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz