Terra (LUNA) coin ölümcül bir şekilde düşüyor

Perşembe günü, Bitcoin diğer kripto varlıklarını sürükleyerek değerini düşürmeye devam etti. BTC, Haziran’daki 28.000 dolarlık desteği kaybettikten ve bugün erken saatlerde 26.700 dolara kadar düştükten sonra 28.235 dolardan işlem görüyor. Ethereum, 1.952 dolara toparlanmadan önce 1.800 dolara düştü.

Kripto para piyasasında milyarlarca dolar liq edildi

Coinglass’a göre, son 24 saat içinde, 411.467 yatırımcı ile toplam liq sayısı 1,28 milyar dolar olarak gerçekleşti. Küresel kripto piyasa değeri, son gün %15.33 düştü ve 1.19 trilyon dolara oturdu.

Kripto piyasa değeri Şubat 2021’den bu yana en düşük seviyeye düştü

Satışlar, DeFi borç verme sektörü tasfiye hacminin geçtiğimiz gün 130 milyon dolara ulaşmasıyla diğer kripto sektörlerine de yansıdı ve bu yıl için yeni bir zirve. En çok etkilenen protokoller arasında 64,3 milyon dolar kaybeden AAVE, Venus 38,19 milyon dolar, Compound ise 13,02 milyon dolar kaybetti.

Stabilcoinler etrafındaki FUD, özellikle de Terra’nın UST‘nin bu hafta dolardan ayrılmasıyla piyasa katliamı ile suçlandı.

UST’de gösterilen riskten endişe duydukları için şu anda stablecoin’lerden çıkmak için baskı var. The Block’un haber direktörü Frank Chapparo, CNBC’nin “The Exchange”e verdiği demeçte, bu olay muhtemelen kripto tarihindeki en yıkıcı olaydır ve muhtemelen yaklaşık 30 milyar doları silinmiştir”

Bununla birlikte, stablecoin FUD’ları yayılmaya devam ediyor ve yatırımcılar UST’nin durumunun diğer stablecoinlerin başına gelebileceğinden duyduğu endişe ile varlıklarını boşaltırken kripto varlıklar arasında şok dalgaları oluşuyor. Justin Sun şimdiden TRX’in bir sonraki hedef haline gelmesinden duyduğu korkuyu dile getirdi ve onu UST’yi taklit eden yakın zamanda piyasaya sürülen USDD stablecoin’ini yumuşatmak için bir plan hazırlamaya sevk etti.

Sun Çarşamba günü tweet attı; “Binance’de kısa vadeli TRX fonlama oranı %100 APR’nin üzerinde. LUNA’dan sonraki hedef TRX gibi görünüyor. TRON DAO Reserve, onlarla savaşmak için 2 milyar USD dağıtacak.” 

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here