Terra Luna 2.0 Yeni Coinleri Satın Alınır mı?

UST’nin ve tüm Terra ekosisteminin çöküşünden sonra, yeni bir Terra blok zinciri oluşturmaya karar verildi. 27 Mayıs’ta piyasaya sürülecek. Öyleyse Terra 2.0 adlı bu yeni projeyi satın almalı mıyız ?

Yeni Terra blok zinciri

UST ve LUNA’nın çöküşüyle ​​ağır hasar gören Terra ekosistemini belki de canlandıracak olan teklif 1623’tür.Kripto para ekosistemi için bile nadiren yaşanan bir kaostu. Bir hatırlatma olarak, LUNA coin değerinin %99’undan fazlasını kaybetti ve UST asla dolar ile paritesini yeniden sabitlemeyi başaramadı. Şu anda 0.07 dolar civarında duruyor.

Bu teklif yeni bir blok zinciri doğurur ve UST ve LUNA coine sahip kişilere tazminat ödenmesi için çeşitli değişiklikler eşlik eder. İkincisi, iki tokenin çöküşünün ardından insanlar gerçekten ağır kayıplara uğradı. Bu nedenle 27 Mayıs Cuma günü yeni Terra 2 blok zinciri yayında olacak. Tüm kripto evreninin merakla beklediği bir tarih.

Yatırımcılar için Luna Airdrop geliyor

Terra 2 blok zincirinden yeni Token, LUNA olarak adlandırılacak. Eski token, birkaç yıl önce Ethereum’da olduğu gibi Terra Classic olarak yeniden adlandırıldı. Bu blok zincirin belirteci LUNC olarak adlandırılacaktır.

Yeni LUNA tokenin bu Airdrop’undan farklı yatırımcı grupları faydalanacak. Birincisi, saldırıdan önce hem UST’ye hem de LUNA’ya sahip olan insanlar diğeri ise ekosistemden sonra iki token satın alan yatırımcılar. 7 Mayıs’taki saldırıdan önce ve 27 Mayıs’taki ikinci saldırının ardından bir anlık görüntü alındı.

AirDrop ile ilgili bir örnek vermek gerekirse, 27 Mayıs’ta 1.000 UST’ye sahip bir kişi 13 yeni LUNA tokeninden faydalanacaktır. 27 Mayıs’ta eski LUNA tokenlerine sahip olan biri, sahip olduğu 10.000 eski LUNA token başına yalnızca 0.15 yeni LUNA token kazanacaktır. Bazıları için, bu AirDrop, bu nedenle, maruz kalınan hasar göz önüne alındığında oldukça zayıf görünüyor.

AirDrop’un yalnızca üçte biri bu Cuma gerçekleşecek. Kalan kısım, 6 aylık bir kilitlenme dönemi ile 2 yıla dağıtılacaktır. Ayrıca token transferleri 21 gün boyunca mümkün olmayacaktır. Bu yeni LUNA tokeninin toplu satışından kaçınmanın bir yolu.

Pek çok ekosistem projesi, Terra 2 ile çalışmak için desteklerini ve isteklerini şimdiden açıkladılar. Bunların arasında Nebula, Sigma, Prism, Astroport, Spectrum, Phoenix, One Planet ve şimdilerde ünlü olan Anchor var.

Bazıları için iyi fikirlerle dolu ama yeterince başarılı olmayan bir proje için yeni bir dönemin başlangıcı olabilir. Bu nedenle, kendinizi buna göre konumlandırmak ve bahsi denemek uygun olabilir.

Diğerleri için, özellikle karmaşık bir 2022 yaşayan bir piyasada bu duyurular çok geç geliyor. Gerçekten de piyasa, yılın başından bu yana yaklaşık %43 düştü ve şu ana kadar herhangi bir yükseliş belirtisi yok. Önümüzdeki birkaç ay, Terra ekosistemini canlandırma girişiminin işe yarayıp yaramadığını veya projenin tamamen ortadan kalkıp kalkmadığını bize gösterecek.

Kripto Para Borsaları Terra 2.0’ı Destekleyecek

Sürüm 2.0 yarın yayınlanacak olsa da, birçok saygın platform projeye güçlü desteklerini dile getirdi. Bu özellikle Crypto.com, Binance , FTX, Bybit ve Huobi için geçerlidir. Bu nedenle, yeni token yarın bu platformlarda mevcut olacak gibi görünüyor:

Terra Airdrop’u destekleyen kripto para borsaları

 Ancak Luna 2.0 alırken dikkatli olmalı ve herhangi bir yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz