Terra Classic (LUNC) fiyatı patladı!

Terra ve Luna kelimeleri, son birkaç aydır kripto para dünyasında birkaç acı tartışmanın konusu oldu. Bu proje, bazıları tarafından Mayıs ayından bu yana kripto para piyasasını sarsan ciddi krizin kaynağı olarak kabul ediliyor. Bu nedenle, projenin bir canlanma yaşamış gibi göründüğünü belirtmek şaşırtıcıdır.

Gerçekten de, son birkaç gün içinde, Terra Project’in Terra Classic (LUNC) kripto para birimi, duyurular açıklandıkça değerinin arttığını gördü. Geçen hafta kripto pazarındaki ana hareketlerden biri oldu ve önümüzdeki aylarda daha da yüksek seviyelere tırmanmayı planlıyor.

Son 24 saatte %57’nin üzerinde bir artışla LUNC şu anda 0,00025868 dolardan işlem görüyor. Ama unutulmaması gereken 5 Nisan’da ulaşılan 119 dolarlık en yüksek fiyatından (ATH) çok uzaktalar..

LUNC’nin piyasa değeri de önemli bir artış gözlemliyor. 25 Ağustos’ta 716 milyon dolar iken, bugün 2,23 milyar dolara ulaştı.

LUNC nedir?

Terra projesi tamamen başarısız olsa da, Terra Labs’ın iki kurucusundan biri ve topluluğun birkaç üyesi olan Do Kwon’a göre her şey henüz kaybedilmemişti. Krizi çözmek için hızla çözümler düşünmeye başladılar. Yardım etmeye istekli kişiler arasında Binance CEO’su da vardı. İkincisi, Do Kwon’a UST’yi hedef değerine geri getirmek için Binance tarafından tutulan Bitcoin rezervini kullanmasını teklif etmişti.

Ancak, önerilen tüm çözümler arasında hiçbiri Do Kwon’u ikna etmedi. İkincisi , projeyi sıfırdan başlatmak için Terra blok zincirinde bir çatal yapmak istedi. Topluluk üyelerinin hoşuna gitmeyen, ancak Terraform Labs CEO’sunun uygulamaya koyduğu bir fikir. Çatalın uygulanması LUNA adında ikinci bir token doğurdu, selefi Terra Classic (LUC) adını aldı.

Terra Classic (LUNC) fiyatı neden yükseliyor?

Orijinal ön çatal kodunu koruyan blok zinciri Terra Classic, o zamandan beri yeni, tamamen bağımsız blok zinciri biçimi olan Terra’ya (LUNA) göç eden kurucusu Do Kwon tarafından terk edilmesinin ardından topluluğunun eline geçti.

Bu topluluk, özellikle tokenlerin yakılmasını desteklemek için LUNC’lerini devretmenin mümkün olduğu bir organizasyon olan LUNC DAO’dan oluşur.

Ağın 27 Ağustos’ta v22 sürümüne yükseltilmesinin ardından LUNC token stake etme mümkün hale geldi. Aynı gün, 182 milyar LUNC token sahipleri tarafından, yani toplam arzın %2,6’sı (dolaşımdaki token sayısı) tarafından stake edilmek üzere yerleştirildi. 3 gün sonra, 402 milyar LUNC tokeni, yani arzın yaklaşık %6’sı yerleştirildi.

LUNC Burner aracından alınan verilere göre, 3 milyardan fazla LUNC token, yanmalarının ardından şu anda dolaşımdan tamamen çekildi. Bu nedenle esnekliğini ve LUNC’e olan güvenini kanıtlamaya devam eden Terra Classic topluluğu, girişimleri sayesinde bir zamanlar piyasadaki en büyük kripto para birimlerinden birine yeni bir soluk getirebilecek mi?

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz