Terra (LUNC) hakkında bilmeniz gereken her şey

LUNA ekosisteminin çöküşü, sadece birkaç gün içinde birçok gelişme yaşadı. LUNA 2.0 fikri başlangıçta topluluk tarafından büyük ölçüde reddedilmiş gibi görünüyorsa, bu öneri korundu. Bu nedenle Terra blok zincirinin yeni versiyonunu gören bir blok zincir bugün geliyor. Bu yazıda, hiçbir şeyi kaçırmamanız için size her şeyi anlatıyoruz!

Bugün ne değişiyor?

Terra Classic ve TerraClassicUSD artık Coinmarketcap’ta görülebilir. İki token aynı zamanda platformdaki en güçlü trendler arasında yer alıyor. Ancak şimdilik, her bir varlığın kaydı henüz değiştirilmedi. Çok somut olarak, işte gelecek değişiklikler:

  • Terra (LUNA), Terra Classic (LUNC)
  • TerraUSD (UST), TerraClassicUSD (USTC) olacak.

Aynı mantığı takip eden Terra blok zinciri, Terra Classic olarak yeniden adlandırıldı. Bu yeni ekosistemde, stabilcoin artık algoritmik olmayacak. Terra ekosisteminin kademeli düşüşüne neden olanın depeg (dolar ile parite kaybı) olduğunu unutmayın.

Terra 2.0 Airdrop nasıl olacak?

Yeni Terra 2.0 ekosistem belirteçleri , Terra Ekosistem Canlanma Planı 2 tarafından belirlenen şartlara göre uygun kullanıcılara dağıtılacaktır.

Böylece, yeni tokenların %30’u, 10.000 eski LUNA tokenin sahipleri için (saldırıdan önce ) 31 Mayıs’tan (08:30 UTC) önce dağıtılacaktır. Kalan %70, 24 aylık bir süre boyunca aylık taksitler halinde eski LUNA token sahiplerine gönderilecektir. Aralık 2022’de başlayacak bir dönem.

Ayrıntılı olarak, kalan %70 için yeni tokenlar aşağıdaki gibi dağıtılacaktır:

  • Saldırıdan önce LUNA sahipleri için %35
  • Saldırıdan önce aUST sahipleri için (Anchor protokolü aracılığıyla) %10
  • Yeni blok zincirinin piyasaya sürülmesinden önce LUNA token sahipleri için %10
  • Yeni blok zincirinin piyasaya sürülmesinden önce UST sahipleri için %15

LUNA topluluğu, dağıtım hesaplamaları ve token dağıtımı için aşağıdaki iki tarihi doğrulamıştır:

  • Saldırıdan önceki anlık görüntü: 7 Mayıs 14:59 UTC
  • Saldırıdan sonraki anlık görüntü: 26 Mayıs 19:59 UTC

Terra 2.0 : Yeni coinler nasıl alınır?

Bu protokol değişikliği ayrıca Binance veya Crypto.com gibi büyük platformlarda ticaretin daha da askıya alınmasına neden oldu.

Crypto.com platformu, LUNA tokenin 26 Mayıs saat 12:00 UTC’den itibaren artık kullanılamayacağını bildirdi:

Binance tarafında, takvim kesindir. Bu nedenle, platform dün öğleden sonra 2’de UST ve LUNA’da para çekme işlemlerini askıya aldı. LUNA/BUSD ve USDT/BUSD spot ticaret çiftleri saat 15.00’te askıya alındı. Yeni çiftlerin listelenmesi ile ilgili olarak, bunlar 30 Mayıs saat 09:30 UTC’de yapılacak. Böylece Binance platformunun kullanıcıları LUNC/BUSD ve USTC/BUSD çiftlerini bulabilecekler. LUNC ve USTC’deki para çekme işlemleri on beş dakika sonra desteklenecektir.

Terra Airdrop’u destekleyen kripto para borsaları

Binance, yeni LUNC ve USTC belirteçlerinin mevcut olacağını zaten açıklamış olsa da, diğer platformlar da açıklamalarda bulundu. Yukarıdaki makalemizden yeni Terra ekosisteminin coinlerinin listeneceği borsaları bulabilirsiniz.

Düşüş beklemeli miyiz?

Yeni tokenlerin listelenmesi, kripto alanındaki spekülasyonları körüklüyor. Bazıları ekosistemin bu gelişme sayesinde toparlanabileceğini düşünürken, diğerleri tokenlerin listeleme sonrası çökeceğine inanıyor, protokole olan güven artık büyük ölçüde kırılıyor.

Terra Luna 2.0 Yeni Coinleri Satın Alınır mı?

Google’da “LUNA Classic fiyat tahmini” veya “Terra 2.0 fiyatı” aramaları son saatlerde patlama yaşadı, bu belirsizliğin ve aynı zamanda bu lansmanla ilgili coşkunun kanıtı. Birçoğu bu yeni coinlere yatırım yapmayacaksa bile oldukça meraklılar.

LUNC tokeninin alabileceği eğilim konusunda kimse aynı fikirde görünmüyorsa, herkes (veya neredeyse) varlığın etrafındaki oynaklığın ilk birkaç gün içinde çok güçlü olabileceği konusunda hemfikirdir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz