Tennessee Titans, Bitcoin’i kabul eden ilk NFL takımı oldu

Nashville’deki Tennessee Titans futbol franchise’ı, Bitcoin’in (BTC) bir ödeme aracı olarak kullanılmasına izin verecek. Böylece Ulusal Futbol Ligi’nde (NFL) bunu uygulayan ilk takım oldular.

Tennessee Titans , Nashville, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir Amerikan futbolu takımıdır. Bitcoin’i ödeme olarak kabul eden ilk NFL franchise’ı oldular.

Başlangıçta, bu ödeme yöntemi, ayrıntıları hemen elimizde olmayan bir üçüncü taraf dönüştürme hizmeti aracılığıyla yalnızca stratejik satın almalar için sunulacaktır. Örneğin bu, sezonluk biletler veya sponsorluk kampanyaları için mümkün olacaktır.

Bir nevi test aşaması. Ancak franchise, gelecekte bu dijital varlıkları tek bilet, mağaza içi ürünler veya özellikle stadyumda yiyecek satın almak için harcama olasılığı ile bu seçenekleri genişletmeyi umuyor.

Bu hizmet, franchise, Bitcoin Magazine ve tavsiyelerini sunabilen UTXO Management yatırım fonu arasındaki bir ortaklığın ardından devreye alındı.

UTXO Yönetiminden David Bailey, bu buluş hakkında şu yorumu yaptı:

“Bitcoin yolculuğuna başlarken ve hayranlara yeni bir ödeme yöntemi sunarken Tennessee Titanlarıyla ortak olmaktan gurur duyuyoruz. 2022, Bitcoin’in kitlesel olarak benimsenmesine yardımcı olmak için profesyonel spor takımlarıyla çalışmaya devam ettiğimiz için özel bir yıl. »

Kriptolar ve spor

NFL, Mart ayının sonunda, franchise’larının bir kez daha kripto ortaklıklarını kabul etme seçeneğine sahip olacağını duyurduğundan, Amerikan futbolu dünyasından daha fazla benzer haber görmeyi umabiliriz.

Bu NFL’de yeniyse de, BTC’nin Amerikan sporuna ilk kez davet edilmesi değil. Oakland Athletics beyzbol takımının ve Sacramento Kings ve Dallas Mavericks basketbol bayilerinin de Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak kabul ettiğini unutmayın.

Apple Bitcoin ödemesi kabul edecek mi ?

Buna, Lionel Messi ile Socios.com platformu arasındaki yakın tarihli ortaklığı da eklersek, bu, kripto para birimlerinin demokratikleşmesinin spor yoluyla da gerçekleşeceği fikrimizi doğrular.

Buna, Lionel Messi ile Socios.com platformu arasındaki yakın tarihli ortaklığı da eklersek, bu, kripto para birimlerinin demokratikleşmesinin spor yoluyla da gerçekleşeceği fikrimizi doğrular.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here