Telegram’da kripto para ödemeleri nasıl yapılır?

TON Vakfı, Toncoin’in (TON) günlük 550 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan Telegram ile entegrasyonunu resmileştirdi. Bu girişim, Telegram’da kripto para ödemelerinin önünü açıyor.

TON Vakfı, Telegram uygulamasında Toncoin (TON) ve Bitcoin (BTC) ile yeni bir kripto para birimi ödeme özelliği duyurdu. Mesajlaşma uygulamasının en son sürümüne sahipseniz bu özellik zaten mevcuttur.

Kullanıcılar, hesabına bağlı bir cüzdan görevi görecek yeni Telegram Cüzdan Botunu kullanarak banka kartlarıyla doğrudan Telegram üzerinden BTC ve Toncoin satın alabilecekler. Para yatırmak, değiştirmek ve başka bir cüzdana çekmek de mümkündür.

Başka bir Telegram kullanıcısına kripto para göndermek çocuk oyuncağı olur. Miktarı doldurmak için birkaç saniye yeterlidir ve işlem anında ve Toncoin’e hiçbir ücret ödemeden gerçekleştirilir. Bununla birlikte, Bitcoin’de yapılan bir ödemede durumun böyle olmadığı, işlem maliyetlerinin yanı sıra ödemenin gönderilmesi ve alınması arasında bir gecikme süresi olacağı belirtilmelidir.

Artık Toncoin’leri doğrudan Telegram sohbetlerinde gönderebilirsiniz! Herhangi bir Telegram kullanıcısına işlem ücreti olmadan Toncoin göndermenin yeni bir yolu. Bu hizmet ile artık uzun cüzdan adresleri girmenize ve onayları beklemenize gerek kalmayacak.”

TON Vakfı, bu işlevin, Toncoins veya BTC’deki Telegram ödemeleri karşılığında mal veya hizmet satın almak için tüketiciler ve işletmeler arasındaki ödemeye kadar uzanacağını umuyor.

TON Vakfı nedir?

TON, 2018 yılında Telegram tarafından kurulan merkezi olmayan bir blok zinciri olan The Open Network’ün kısaltmasıdır. Bir yıl sonra, Güvenlik ve Borsa Komisyonu (SEC), Telegram’ın İlk Para Teklifinde (ICO) 1,7 milyar dolar toplamasının ardından, tokenlerin SEC’e kayıtlı olmadığını ve bu ICO’nun aldığını belirten Telegram’a dava açtı.

Bu dava, Telegram’ı TON ile bağlarını koparmaya ve  kontrolü Toncoin ve blok zincirinin geliştirilmesine adanmış bir topluluk olan TON Vakfı’na devretmeye zorladı.

O zamandan beri TON Vakfı,  ekosistemini geliştirmek için KuCoin Ventures, MEXC Pioneer Fund ve Huobi Incubator gibi yatırımcılardan yakın zamanda yaklaşık 250 milyon dolar topladığı için oldukça iyi gidiyor.

Ayrıca, TON blok zincirinde sabit paraların oluşturulması için Kamerun, Demokratik Kongo Cumhuriyeti (DRC) ve Kongo Cumhuriyeti ile müzakerelerin sürdüğünü duyurdu.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here