Takibinizde Olması Gereken Teknoloji Hisseleri

Amazon (NASDAQ: AMZN) hissesi dün %8 düştü, sonra %15 toparlandı. Unity Software (NYSE: U) mesai sonrası %14 toparlanmadan önce %9 düştü. Pinterest (NYSE: PINS) %10 düştü, ardından mesai saatlerinde %20 yükseldi.

Ve bu hareketlerin çılgınca olduğunu düşünüyorsanız, Snap (NYSE: SNAP) piyasa kapandıktan sonra %60 oranında yükselmeden önce dün neredeyse %25 düştü. Bu, aynı gün içinde 40 milyar dolarlık bir şirkette neredeyse yüzde 90’lık bir değişim!

Teknoloji Hisselerinde Neler Oluyor ?

Spesifik olarak, teknoloji hisseleri, değerleme sıkıştırması ve güçlü kazanç artışı arasındaki savaşta sıkışıp kalıyor. Gerçekten de, teknoloji hisseleri, Federal Rezerv’in 2022’de para politikasını hızlı ve agresif bir şekilde sıkılaştıracağı korkusuyla yılın başında düştü.

Amazon (AMZN) Hisse Senedi Fiyat Tahminleri

Bununla birlikte, teknoloji hisseleri Microsoft (NASDAQ: MSFT), Apple (NASDAQ: AAPL), Alphabet (NASDAQ: GOOG), ServiceNow (NYSE: NOW), Atlassian (NASDAQ: TEAM) ve daha fazlasının bildirdiği mükemmel kazançların ardından Ocak ayı sonlarında toparlanmaya başladı. Bu, şirketler çok hızlı büyüdüğü için teknoloji hisselerinin prim değerlendirmelerini hak ettiği fikrini güçlendirdi.

Ancak bu toparlanma, Çarşamba öğleden sonra Meta’dan (NASDAQ: FB) gelen hayal kırıklığı yaratan rakamlarla kısa devre yaptı. Metaverse dünyasına dönüşen sosyal medya devi, zayıf kullanıcı büyümesi ve kötü kazanç bildirdi. Bu durum piyasayı ürküttü. Sonuçta Meta 800 milyar dolarlık bir teknoloji deviydi.

Meta’nın açıklamalarından sonra en büyük sosyal medya rakipleri (Snap ve Pinterest) güçlü kullanıcı artışı, gelir artışı ve kar marjları içeren kazançlar bildirdi.

Amazon, Amazon Web Servisleri bölümündeki çok güçlü büyüme ile tempolu mükemmel üç aylık rakamlar bildirdi. Unity Software de tahminleri alt üst etti; Fortinet (NASDAQ: FTNT), Synaptics (NASDAQ: SYNA), Enova (NYSE: ENVA), Mimecast (NASDAQ: MIME), Bill.com (NYSE: BILL) ve neredeyse en son kazanç bildiren diğer tüm teknoloji şirketleri de öyle.

Teknoloji hisseleri, dünyanın en iyi şirketleri oldukları için birinci sınıf değerlendirmeleri hak ediyor. Yatırımcılar da bu konuda oldukça istekli.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz