StepN birçok DDOS saldırısına maruz kalıyor

Şu anda başarılı olan Move To Earn (M2E) olan StepN, bu hafta sonu çok sayıda DDOS saldırısıyla karşı karşıya kaldı, bu da kararsızlığa ve ardından uygulama sunucularının kesintiye uğramasına neden oldu. Bu yazı yazılırken teknik ekip, sorunu çözmek ve gelecekteki saldırıları önlemek için hala bir çözüm üzerinde çalışıyor.

Resmi olarak beta aşamasında olmasına rağmen birkaç aydır oldukça başarılı olan Move-to-Earn StepN, bu hafta sonu sunucularını çökertme noktasına kadar 2 dizi ağır DDOS saldırısına uğradı.

“Son birkaç saat içinde birden fazla DDOS saldırısına uğradık. Sunucuların güvenliğinin sağlanması ve kurtarılması 1 ile 12 saat arasında sürebilir. Bakım sırasında dinlenmenizi öneririz, aksi takdirde egzersiz seansları doğru şekilde kaydedilmeyebilir.”

Hizmet reddi saldırısı olarak da bilinen bir DDOS saldırısı, sunucuları tıkama istekleriyle dolup taşmaktan ve hatta bazen onları kullanılamaz hale getirmekten oluşur.

StepN’e göre, sunucular 4 Haziran Cumartesi günü 25 milyon eşzamanlı DDOS saldırısıyla karşı karşıya kaldı ve bu da bot olarak yanlış tanımlanan kullanıcılar arasında bağlantıların kopmasına neden oldu.

Bu saldırılara paralel olarak teknik ekipler, belirli kullanıcıların token kazanmak için robotları kullanarak hile yapmalarına son vermeyi amaçlayan yeni bir güncelleme gerçekleştirdi.

Ertesi gün ikinci büyük saldırı

StepN, kullanıcılarını telafi etmek için, 5 Haziran Pazar günü, ilgili kişilerin iki kat maksimum enerjiden yararlanmış olması gereken bir zaman diliminde gerçekleşecek olan istisnai bir ödül programı kurdu.

Sunucular yine aynı anda saldırıya uğradı, onları indirme noktasına geldi. Birçok kullanıcı bu nedenle anlık enerji bonusundan yararlanamadı ve memnuniyetsizliğini Twitter’da dile getirmeyi ihmal etmedi.

Sorunun hala StepN bakım ekipleri tarafından çözüldüğü görülüyor, bu satırları yazarken normale dönüşe dair resmi bir basın açıklaması yayınlanmadı.

Sarsıntıların bir sonucu olarak, STEPN coin fiyatı kısa bir süreliğine haftanın en düşük seviyesi olan 0,91 dolara düştüğünü gördü. Daha sonra 1,05 dolarlık mevcut fiyatla tekrar yükseldi.

Bu, oyunun sunucularını her ay teste sokan bilgisayar korsanlarının kararlılığıyla neredeyse kalıcı olarak yüzleşmek zorunda kalan StepN için bir ilk değil.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz