SpaceX, Dogecoin ödemesi kabul edecek

Her şey plana göre giderse SpaceX, Tesla’da olduğu gibi yakında Dogecoin’de ödemeleri kabul edecek. Kripto para birimi, özellikle Starlink aboneliği gibi ürünleri için kullanılacaktır.

Elon Musk ve kriptolar, harika bir aşk hikayesi

Bu bilgi şaşırtıcı değil. Gerçekten de Elon Musk, 2019’dan beri Dogecoin’in destekçisi. Kripto para birimlerinden ve özellikle bu meme coinden (özellikle Twitter’da) sık sık bahsetti. Milyoner, kriptonun geleceğin ekonomisindeki önemine inanıyor. Bu nedenle, bu para birimlerinden bazılarını günlük ödemelerimize entegre etmeye hevesli.

Radarınızda Olması Gereken Meme Coinler

Bu yılın başlarında şirketi Tesla, markanın mağazalarında ödeme olarak Dogecoin kullanma olasılığını duyurdu. Bunu Twitter üzerinden tekrarladı ve yakında meme tokeninin SpaceX aracılığıyla ödeme yapmak için de kullanılabileceğini belirtti.

Dogecoin üzerindeki etkisi nedir?

Elon Musk’ın duyurusuna ve kripto para birimlerini günlük olarak modernize etme arzusuna rağmen, ne yazık ki bunun Dogecoin’in değeri üzerinde fazla bir etkisi olmadı. Gerçekten de, bugün birçok kripto para birimi yeşilde olsa bile, piyasa hala nispeten düşüşte. Ayrıca Terra Luna’dan gelen haberler de yatırımcı güvenini derinden etkiledi.

Musk’ın Tesla için yaptığı aynı duyuru sırasında, Dogecoin (DOGE) geçen Aralık ayında değerinin %25 arttığını görmüştü. Elon Musk, bu kripto para biriminin Bitcoin’den daha iyi bir ödeme aracı olduğundan da bahsetmişti. Ancak bu sefer duyuru pek etkili olmadı. Dogecoin’in geçtiğimiz aylarda değerinin %50’sinden fazlasını kaybettiğini ve geçen Aralık ayındaki 0.16$’a kıyasla bugün 0.008$’dan işlem gördüğünü söylemek gerekir.

Musk ayrıca izleyicilerini kripto para birimleriyle ilgili çeşitli dolandırıcılıklar konusunda uyarmak istedi. Onun adına oluşturulan sahte hesapların veya hacklenen YouTube kanallarının ötesinde, onun kimliğine bürünen deepfake tipi videolar kişileri tuzağa düşürmeye çalışıyor.

Son olarak, son aylarda Dogecoin’in düşüşüne rağmen Musk, kripto para birimlerinin ve özellikle demokratikleşmeye devam etmek istediği meme coinlerin geleceği konusunda hala kendinden emin görünüyor. Bu, Dogecoin’in güçlü bir büyüme yaşamasına izin verecek mi?

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz