Solstarter (SOS) Coin Nedir ?

Solstarter, Solana altyapılı projelere ulaşabilir ve merkezi olmayan bir biçimde ivmelendiren Solana blok zincir teknolojisi üstüne konumlanmış bir IDO protokolüdür. Altta verildiği gibi ilgi çekici işlevleri bulunmaktadır;

 • Eşit Paylaşım: Protokoldeki IDO yüzde yüz eşit dağıtılmaktadır, her kullanıcı vakıf olduğu SOS tokenlerinin adedine göre token elde eder.
 • Güvence Altına Alınan Tahsisler, sahte kullanıcıların protokolü dejenere etmek için hacme girmesinin önüne geçmek içindir.
 • Merkezleşme, Solstarter kripto para biriminin ileriki süreçlerini saptamak için topluluk vasıtası ile kontrol edilen DAO aracılığı ile oluşturulur.

Protokol Solana blok zinciri üstünde faaliyet gösterdiği için entegre edilebilirlik, yüksek ivmeli ve az sarfiyatlı yapılar gibi alternatif kanalının birçok pozitif yanını kendi üstüne alır. Bu, Ethereum blok zinciri gibi 2.0 blok zincir teknolojilerinin hali hazırda işlem gören bütün problemleri bertaraf eder.

Solstarter Çalışma Prensibi ve Özellikleri

Solstarter, katman alternatif yapılı bir sistem ve KYC ihtiyacını kullanan bir kuluçka ağı yaratmaya dikkat ediyor. Projelerin ışığında meydana getirilen tokenler, vakıf oldukları Solstarter kripto para birimlerinin sayısına göre kullanıcılara paylaştırılır. Solstarter tokenindeki IDO geliştirilme zamanı üç periyottan meydana gelir.

 • IDO’da İlk Periyodik Yapı, vakıfların kendi düzeyleri ile hacim yapısına dahil olmak için en az beş bin SOS tokenini stake etmeleri mecburidir.
 • İkinci Periyodik Süreçte, ilk periyotta elden çıkarılamayan tokenler elde kaldığından faaliyete girer. FCFS (First Come First Serve) tema konsepti, en üst mertebeden en alt mertebeye doğru ilk sıralarda yer alacak şekilde uygulanır.
 • Üçüncü Periyodik Süreçte, rastgele bir proje tokeni elde kalmamış ise, kısıtsız temin etme sınırı olan bütün kullanıcılar için hizmete açılacaktır.

Çoğul Değiş-Tokuş, katmanı olan bütün kullanıcı için ulaşılabilirdir.

Private Swap’a sadece proje çalışanlarının oluşum periyotlarında, stratejik periyotlarda ya da anonimlik ihtiyacı duyan başka piyasa ticaret faaliyetlerinde özel kullanıcılarla birlikte işlettiği özel bir ilişki vasıtası ile ulaşılabilir.

IDO kullanıcılarına, vakıf oldukları SOS tokenlerinin sayısına dayalı olarak token tahsisleri paylaştırılır.

 • İlk Mertebe: Beş bin SOS token ihtiyacı duyulan yüzde yedi IDO tokenleri.
 • İkinci Mertebe: Yüzde on beş IDO tokenleri, dokuz bin stake edilmiş SOS tokeni ihtiyacı duyar.
 • Üçüncü Mertebe 3: On altı bin stake edilmiş SOS token ihtiyacı gören yüzde yirmi sekizlik IDO tokenleri.
 • Dördüncü Mertebe: Yirmi beş bin stake edilen SOS token ihtiyacı duyan yüzde elli IDO tokenleri.

Solstarter geliştirici üyeleri, kullanıcıların en az adette token stake etmesi gereken Satellite isimli bir küçük seviyeli staking katmanı dizayn ettirmeyi amaçlıyor. Daha ileriki süreçlerde her bir temin edilen tokenleri bünyeye katmak için bir sürpriz hediye olacaktır. Bu işlev, her alt segment kullanıcının projeyi teşvik etmesini sağlayarak bir platform silsilesi meydana getirir.

Solstarter kripto para biriminde faaliyete konan projelere protokolden ve kendi alanındaki üyelerden avantajlı durumlar sağlanır.

 • Özel ekip, teknik mentorluk.
 • En sağlam kontrol edicilere ve koruma kuruluşlarına erişin.
 • Blok zincir yaratıcıları ve grafik düzenleyicileri.
 • Solstarter kripto para yapısının mentorları.

Token Olarak SOS

SOS token kısaltma sembolü, Solana blok zincirindeki Solstarter tokeninin SPL yardımcı yazılım sembolüdür. SOS tokenlerinin esas kullanım amacı, platformda faaliyete konan yeni oluşumların token alım satımlarına dahil olmaktır.

Bir aylık bir zaman sürecinin ardından ağın temsili denetim tokenleri xSOS’u elde etmek için SOS tokenleri stake edilebilir.

SOS token sembolü, altta verildiği biçimde paylaştırılan totalde optimum yüz milyon sembol arzına vakıftır;

IGO Platformu Nedir ?

Başlangıç alım satımı için yüzde yedi buçuk, kişiselleştirilmiş ticaret için yüzde yedi buçuk, IDO yapısı ticareti yüzde on, ticari faaliyetler adına piyasa pazarı alım satımı yüzde yirmi, sanal dünya kaynak havuzu için yüzde on beş, birlik ekip takımı için yüzde on, iş birlikçiler ve mentorlar için yüzde on ve son olarak da İlk Pazar Kaynağı ise yüzde on oranlarındadır.

Solstarter, Başlangıç Piyasa temeli için, Özel Satış ve Kamu İDO ticaretinden sonra total olarak üç milyon iki yüz yirmi bin dolar tutarında havuzunda biriktirecek.

Solstarter tokenleri birçok amaçta ele alınabilir:

 • IDO Dahil Olumu, SOS tokenlerinin esas yardımcı yazılımıdır. SOS vakıfları, kripto para birimini stake ederek toplayabilir.
 • Staking: SOS, denetim yapısında faaliyet görebilen xSOS tokenlerini elde etmek için stake edilebilir.
 • Denetim: SOS vakıfları DAO’ya dahil olarak Solstarter’ı imkan kılınabilir olan en kısa zamanda merkezi olmayan duruma dönüştürülebilir. Bu, SOS tokenlerine vakıf bütün kullanıcıların protokolün geleceğinde kuvvetli bir konuma sahip olduğu manasına denk gelir.
 • Token pazarda kendi haline bırakıldığında Raydium ya da Solana blok zincir teknolojisinde likidite meydana getirmek.

SOS Token Nasıl Alınır ?

SOS tokenlerini aşağıda verilen birtakım finans yapılarından temin edebilirsiniz;

 • CEX Yapıları: Gate.io ve KuCoin.
 • DEX Yapıları: Raydium.

SOS Token Misyonu ve Hedefleri

 • DAO, denetim ve kontrol yapıları kararları için iş görür.
 • OCT Güvenceli Alım Satımlar, kullanıcıların teminatlı emanet yapıları oluşturmasına yardımcı olur.
 • Likidite kilitleme hacimleri.
 • Başka blok zincir protokollerine büyüme.
 • Eşit LBP hacmi tanıtımları ve zincir üstünde NFT ögeleri müzayedesi.

SOS Token Geliştirici Ekibi, Destekçileri ve İş Birlikçileri

Kurucu İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapan Roy Blackstone, CMO konumunda bulunan Koroush AK, CTO pozisyonunda iş gören Sergii Ropchan, COO pozisyonu olarak Zhi KO bu platformda öncü durumdadır.

Solstarter, sekiz farklı alanında dev VC ile noktasal iş birlik yapıları meydana getirdi. Projeler için uzun süreçli destek verme mevzusunda bir şana vakıftır. Ek olarak, onları büyük bir sosyal medya mecra protokolü ile teşvik eden kuvvetli bir yapıya vakıftırlar.

Yatırım Aracı Olarak SOS Token

Solana blok zincirindeki başka projeler benzer, Solstarter sanal evreninden yardım alır ve bütün en son teknolojileri bünyesinde barındırır. Solana blok zincirinde geliştirme merkezi endüstrisinde lider konumundaydı. Fakat öge satımını çok uzun zaman boyunca farklı zamanlara aldılar ve ögeyi en kısa zaman biriminde pazara sunmaları öngörülüyor.

Teminat altına alınmış bir token temini sağlamak için beş bin SOS adedi gereklidir. Bu, genel kullanıcı için ulaşılabilir olacak ve Solstarter’ı teşvik eden ve arkasında duran kuvvetli bir topluluk meydana getirecektir. Fakat, SOS tokeni daha pazara sunulmadı ve net token ücreti halen bilinmiyor.

Solana blok zincirindeki Raydium ve Solanium’daki AcceleRaytor tarzı başka geliştirme merkezleri daha şu andan itibaren çok miktarda proje başlattı ve ilk faaliyetini başarı ile tamamladı. Solana blok zincirindeki geliştirme merkezi pazarı, üstünden geçtiğimiz birkaç ayda genel proje yürürlüğe konduğunda bir biçimde doymuş olarak kabul görülüyor. Geç kaldıkları için Solstarter’ın öne çıkan projelere imza atması zor olacak.

SOS Coinin Rekabet Halinde Olduğu Yapılar

Solana sanal evreni, Solana tokenlerinin pazar piyasa karşılığı içinde bulunduğumuz zaman diliminde ilk onda konumlandığından bu yana ivmeli bir şekilde gelişiyor. Sanal dünya içerisindeki geliştirme merkezlerinin desteği birçok proje oluşturuldu. Netice olarak, Solstarter’ın birden fazla dev yarıştığı firmalar var, bunlar ise;

Solana blok zincirinde; Raydium, Solanium, Solster ve Bonfida mevcut durumda pazara servis edildi. Geliştirme merkezi endüstrisinde rakipleri ile rekabet halindedir.

Başka blok zincir oluşumlarında; MakerDAO, Polkastarter ve Binance Launchpad, geliştirme merkezi endüstrisine öncü oluyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here