Solana fiyatı ağ sorunu sonrası düşüşte

Yüksek verimli blok zinciri olarak ön plana çıkan Solana, dün yine tıkanıklık sorunlarıyla karşı karşıya kaldı. Raydium AcceleRaytor IDO dün Solana’da büyük bir tıkanıklığa neden oldu. İşlem onayları yavaşlasa da, ağ bu sefer bir kesinti yaşamamış gibi görünüyor.

Solana ağında işlemler yavaşladı

Solana, işlemleri işlemede sorun yaşamaya devam ediyor. Yüksek verimli blok zinciri, kullanıcılar Raydium’un en son AcceleRaytor ilk DEX teklifine (IDO) katılmak için çabalarken, dün saniyede işlem hızının kabaca %50 düştüğünü gördü. Birçok kullanıcı, işlemlerinin daha uzun sürmesinden dolayı hüsrana uğrasa da, ağ önceki bir IDO sırasında olduğu gibi çevrimdışı olmadı.

Projeler, DEX olarak da bilinen merkezi olmayan bir borsa aracılığıyla halka satmak için ilk DEX tekliflerini kullanır. Dağıtım yöntemleri değişebilir, ancak birçoğu için bir IDO, bir projenin coin değeri artmadan erken satın alma ayrıcalığıdır.

Dünün IDO’su, Solana’da sosyal ağ, e-ticaret, oyun ve ticareti birleştirmeyi amaçlayan bir Metaverse projesi olan Realy içindi. Kendisinden önceki diğer Raydium IDO’ları gibi, Realy teklifi için tahsisler çok aranıyordu. IDO sırasında avantaj elde etmek için, teknoloji konusunda bilgili birçok yatırımcı, işlemlerinin daha hızlı işlenmesini sağlamak için botlar kullandı. 

Raydium IDO’larda bot kullanma pratiği geçmişte Solana ağını ciddi şekilde etkilemiştir. Eylül ayında yine bu tarz bir sorunda, Solana geliştiricileri ve düğüm operatörleri ağı tekrar çevrimiçi duruma getirmek için çabalarken ağ yaklaşık 18 saat kapalı kaldı.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz