Şirinler artık The Sandbox Metaverse evreninde

Belçika’nın en sevilen ihraç ürünlerinden biri olan, Türkiye’de de çok sevilen Şirinler maceralarını genişletiyor ve artık The Sandbox’ın metaverse’inde bir köyleri olacak.

Sandbox, 2012 yılında piyasaya sürülen ve oyuncuların oyun deneyimlerini oluşturabileceği, sahiplenebileceği ve bunlardan para kazanabileceği sanal bir oyun dünyasıdır. Sandbox oyununun Facebook’un kendi versiyonunu yaratma planlarından önce gelmesiyle herkes bir metaverse “inşa edebilir”.

The Sandbox oyununa Şirinler eklemek, insanların giderek daha fazla zaman harcadığı sanal bir ortamın genişletilmesidir. Fransız kurucu ortağı Sebastian Bourget, Şirinler için bir tutkuya sahip ve onları dahil etmeye hevesliydi.

Şirinler’in fikri mülkiyet haklarına sahip olan IMPS Lisanslama Başkanı Guillaume Boudol, L’Echo’ya “Proje hızla gelişti, Sandbox ekibi çok yaratıcıydı” dedi. “Sanal dünyaya her gün yeni katmanlar eklediler, neredeyse köyün zenginleştiğini ve organik bir şekilde büyüdüğünü görmek gibiydi.”

Boudol, Sandbox ekibinin projede işbirliği yapmak için 2020’de IMPS ile iletişime geçtiğini açıkladı. IMPS, Belçikalı Şirinler yaratıcısı Pierre Culliford’un kızı Veronique Culliford’a aittir.

Şirinler köyünün bu yaz The Sandbox’ta başlaması bekleniyor.

Oyunculara Şirinlere yardım etme görevi verilecek ve bir Şirin avatarı satın alabilecekler. Smurf avatarları olmayan oyuncular Sandbox’a erişmeye devam edebilir, ancak IMPS bunu Smurf özellikleriyle yapmayı seçeceklerini umuyor.

Boudol, “Avatarlar oynanmak için oradalar, çoğaltma ve ticari kullanım için değil” dedi. Bu arada Şirinler’in sanal dünyada nasıl görüneceği konusunda heyecanlı. “İnsanlara normal görünecek ağaçlar, Şirinler için dev görünecek” dedi.

The Smurfs (Şirinler) tarihi hakkında

Şirinler, bir ormanda mantar şeklindeki evlerde yaşayan küçük, mavi, insansı karakterlerden oluşan bir toplulukta yaşayan Belçikalı çizgi roman figürleridir. Peyo olarak da bilinen Belçikalı çizgi roman yazarı Pierre Culliford tarafından 1958’de yaratıldılar.

Diğer Şirinler üzerinde pratik şakalar yapmayı seven ‘Jokey Smurf’ gibi karakterlerini vurgulayan isimlere sahip 100’den fazla Şirin karakteri var. Şirinler, Fransız devrimi sırasında kullandıkları için özgürlüğün simgesi olan Frig şapkaları takarlar.

Hong Kong Metrosu, The Sandbox (SAND) Metaverse’de

“Smurfette”, diziye dahil edilen ilk kadın Şirin oldu. Diğer kadın karakterlerin olmaması, kadınların bir istisna olduğu ve yalnızca erkeklerle ilişkili olarak var olduğu, aksi halde erkek olan bir oyuncu kadrosunda yalnızca bir kadını içeren ‘Şirin ilkesi’ne yol açmıştır.

Şirinler bir çizgi roman dizisi olarak başladı ancak film, dizi, reklam ve video oyunlarına taşındı. Metaverse dünyasına geçiş, en son genişlemedir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz